» 
»
 

Fransız uçağında yaşanan bomba paniği ihbar asılsız çıktı!

Mauritius’tan Paris’e gitmekte olan Air France hava yollarına ait bir uçak, Kenya’ya acil iniş yapmak zorunda kaldı. Uçakta bulunan şüpheli bir paket nedeniyle uçak Kenya’ya acil iniş yapmak zorunda kaldı. Bazı yolcular güvenlik nedeniyle sorgulandı.

Mauritius’tan Paris’e gitmekte olan Air France hava yollarına ait bir uçak, Kenya’ya acil iniş yapmak zorunda kaldı. Uçakta bulunan şüpheli bir paket nedeniyle uçak Kenya’ya acil iniş yapmak zorunda kaldı.

BBC’nin haberine göre uçağın tuvaletinde bulunan şüpheli bir paket yüzünden Boeing 777 pilotları, Mombasa’da Moi Uluslararası Havaalanına iniş için izin istedi.

Tüm mürettebat güvenli bir şekilde tahliye edildikten sonra bomba şu anda bomba imha uzmanları tarafından kontrol ediliyor. Havaalanının da boşaltıldığı verilen diğer bilgiler arasında.

Kenya Havaalanı yetkilileri Twitter aracılığıyla uçuşların ertelendiğini duyurdu.
Uçak 459 yolcu ve 14 mürettebat taşımaktaydı. Mauritus’tan 01:00 sıralarında havalanmıştı.

Alanda bulunanların verdikleri bilgilere göre yolcular panik halinde değildi ve onlara uçağın teknik bir arıza nedeniyle Kenya’ya iniş yaptığı bilgisi verildi. Görgü tanıklarının anlattıklarına göre uçak yavaş yavaş iniş yaptı ve yerdekiler birşeylerin ters gittiğini anladılar.
Ancak Air France personelinin oldukça başarılı bir şekilde herkesi sakin tuttuğu da verilen diğer bilgiler arasında.

Kenya’da yetkililer pek çok yolcunun sorgulandığını bildirdiler.
Kneya hükümeti Navy ve DCI’dan bomba imha uzmanlarının cihazı ele geçirdiklerini ve bileşenlerinde patlayıcı olup olmadığını kontrol ettiklerini bildirdi.

Kenya İşişleri kabine sekreteri Joseph Nkaissery, Fransa ve Mausitius’tan yetkililerin incelemeye yardım amaçlı katıldıklarını bildirdi. Nkaissery, Mauritius ise bağlantı halinde olduklarını, yolcuların güvenlik kontrollerinin nasıl olduğu konusunda bilgi aldıklarını da ekledi. Bir kaç yolcunun sorgulandığını da doğruladı.

Bomba iddiası asılsız çıktı
İlerleyen saatler şüpheli paketi inceleyen bomba imha ekipleri pakette bombaya rastlamadı. Air France yaptığı açıklamada Boeing-777'nin tuvaletinde bulunan düzeneğin bomba olmadığını belirtirken, Fransız şirket olayı "yanlış alarm" olarak nitelendirdi. Air France yöneticisi Frederic Gagey, Paris'te basın toplantısı düzenleyerek açıklamalarda bulundu. Uçağın tuvaletinde bulunan şüpheli paketin içinden bir zamanlayıcı ve kağıt çıktığını bildirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *