» 
 

FSM’den kaçak geçen TIR, otobüs, kamyon cezaları arttı

Yavuz Sultan Selim Köprüsü açılmasına rağmen orayı kullanmayıp ile FSM’den kaçak geçmeye devam eden ağır tonajlı araçlara kesilen ceza 500 TL olarak belirlendi.

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, UKOME kararına aykırı davranış sergileyerek 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden kaçak olarak geçiş yapan ağır tonajlı araçlara, 17 Ekim 2016 Pazartesi günü saat 00:00 itibari ile 500 TL idari para cezası uygulama işleminin uygulamaya geçeceği bildirildi. Yasağa uymayarak kaçak geçiş yaptığı kamera görüntüleri ile belirlenen edilen vasıtalara, Otoyol Ana Kontrol Merkezi tarafından Kabahatler Kanununa göre tebligat gönderilecek.

Öte yandan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılması itibari ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden (FSM) ağır tonajlı kamyon, otobüs ve TIR'ların geçmesi yasaklanmış fakat otoyol ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden en yüksek geçiş ücretinin 164 lirayı bulmasıyla bazı kamyon şoförleri, 92 lira trafik cezasını göze alarak FSM'den geçiş yapmanın daha mantıklı olduğunu düşünerek FSM’yi kullanarak ceza ödemeye devam etmişlerdi.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *