» 
»
 

Galatasaray stat ismini değiştirdi

Galatasaray Kulübü yönetim kurulu aldığı kararla, Türk Telekom Arena ismini, Türk Telekom Stadyumu olarak değiştirildiğini duyurdu.

Galatasaray Yönetim Kurulu yaptığı toplantıda, Galatasaray Ali Sami Yen Spor Kompleksi içerisindeki Türk Telekom Arena'nın isminin Türk Telekom Stadyumu olarak değiştirilmesine kararı aldı.
Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın stadyumlarda  arena isminin kullanılmasının uygun olmadığı çağrısı üzerine bir toplantı yaptıklarını, "Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konudaki çağrısı üzerine yönetim kurulu olarak stadyumun isminin değiştirilmesi kararını aldık. Tesisimizin yeni ismi Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu oldu." Dedi.
Konuyla ilgili olarak, Gençlik ve Spor Bakanlığı stadyumlardan arena isminin kaldırılması için valiliklere uyarıda bulundu. Bakanlıktan yapılan açıklamada, Spor Genel Müdürlüğü'ne bağlı tesislerin hiçbirinde resmi olarak 'arena ifadesinin kullanılmadığını ve bu konuyla ilgili bir yaptırım yoktur denildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklamadan sonra Gençlik ve Spor Bakanlığının,  valilikleri stat isimlerinin düzenlenmesi konusunda uyardığı belirtildi.
Öte yandan, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın stat ismi konusundaki çağrısına destek verdiklerini ifade etti. Kulüpler Birliği Başkanı Gümüşdağ, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı olarak statlarda arena ifadesinin yer almasını doğru bulmadıklarını, bu sebeple Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı çağrıya destek verdiklerini söyledi.  Kulüpler Birliği Başkanı Gümüşdağ, Statlarımızın Türkçe isimlerle anılmasının daha doğru olduğunu düşünüyoruz. Bu çağrıyı destekliyoruz." şeklinde düşüncelerini paylaştı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *