» 
»
 

Galatasaray'dan Igor TUDOR kararı

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, önümüzdeki sezon takımın başında Igor Tudor olacağını açıkladı.

Galatasara Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Hırvat teknik adam Igor Tudor ile gelecek yıl  da çalışmaya devam edeceklerini açıkladı. Önümüzdeki sezon için yapılan transfer çalışmaları hakkında da bilgi veren Özbek "Igor Tudor ile kesin olarak devam edeceğiz, biz Tudor görev aldıktan sonra herhangi bir futbolcu transferi yapmadık, Tudor’un gellişiyle antrenman sistemimiz değişti, Tabii ki önümüzdeki yılın projeleri hazırlanıyor dedi. Daha çok  mücadele edebilen bir takım kurmak istediklerini söyleyen Özbek, transferlerimizi de buna göre şekillendireceğiz açıklamalarında bulundu. Sözleşmesi bitecek olan ve devam eden oyuncular var diyerek sözlerine devam eden Galatasaray Kulübü Başkanı Özbek,  bütün bunlar dikkate alınarak ihtiyaç listesi yapılıyoruz, ihtiyaç duyulan pozisyonlar tespit edilirken, ortaya bir liste çıkıyor ve bu liste üzerinden fiyatıkonusunda mutabakata vardığımız futbolcular konusunda scout ekibi, hocamız ve sportif direktörümüz  oturuyorup ve hangisini transfer etmemiz gerektiğine karar veriyoruz. Transferi o mu, başkanın kardeşi mi söyledi. Böyle bir şey yok. Önümüzdeki sezon için 6-7 oyuncu transferi düşünüyoruz. Sağ bek-sol bek burada eksiklerimiz var. Sabri’ye rakip değil. Sabri çok önemli bir oyuncu. Galatasaray’da 17 senedir buradan gitmemiş. Önemli bir golcü arıyoruz. ve bununiçin şu anda Cenk Ergün yurt dışında. Eren’in performansı ile ilgili. O da önemli bir oyuncu. İkisinin yarışabileceği bir golcü üzerinde duruyoruz. Burak Yılmaz Galatasaray’ın önemli bir oyuncusuydu. Teklif gelirse gelsin. Galatasaraylı olup da Galatasaray’da oynamak istiyorsa böyle bir futbolcuya kim hayır der" açıklamasında bulundu.

Sneijder'in iyi futbol oynadığını ve kendisiyle gelecek sezon da devam etmek istediklerini ifade eden Özbek, Sneijder, yıldız bir oyuncu ve bir sene daha sözleşmesi var. Daha lig bitmedi. Elbette ki kadromuzdaki yıldız oyuncularımızla devam etmek isteriz. Sneijder gayet de iyi oynuyor. Ülkedeki yorumlara göre futbolcuların performanslarında inişler çıkışlar olabilir. Bunu bir iki maça bakarak değerlendirmenin yanlış olduğunu düşünüyorum.dedi.

Galatasaray'da oynayan futbolculara kesilen para cezaları konusuna da değinen Özbek, "Galatasaray profesyonel bir kurum. Dolayısıyla bir sürü şartlar var. Sözleşmelerde sabit ücretler var, ödüller var, primler var. Burada da yazıyor. Bu yaptırımların uygulanması da doğal. Tabii ki uygulayacağız diyerek sözlerini noktaladı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *