» 
»
 

Galatasaray’ın kurtuluşu Abdurrahim Albayrak’ta

Galatasaray Başkan Dursun Özbek’in kulübü idare şeklini beğenmeyince yeni arayışlara yöneldi. Galatasaray’ın başına Abdurrahim Albayrak fikri oluşmaya başlayınca kurtuluşun halkın içinden gelen birisi tarafından yapılabileceği görüşü hakim oldu. Albayrak ise şimdiden hazırlığa başlayarak listesini şekillendirmeye başladı

Galatasaray’da başkanlık seçimi için 1 yıl süre bulunuyor. Bu süreyi en iyi değerlendirmek için çalışmalara başlayan Abdurrahim Albayrak başkan adaylığı için hazırlıklara başladı. Liste oluşumu çalışmalarına hız veren Albayrak öncelikle Ali Dürüst başta olmak üzere önemli isimlerle dirsek temasına başladı. Camianın içinde kurtuluşun en önemli ismi olarak görülen Abdurrahim Albayrak’ın delegeler arasında kulüp başkanlığı için doğru bir isim olduğu görüşü hakim. Kulüp iki gruba ayrılmış durumda. Bağımsız üyeler Liselilerin ve monşerlerin kulübü uçuruma sürüklediği görüşü hakimken Abdurrahim Albayrak’ın halkın içinden gelen biri olarak Galatasaray’ı çok iyi anladığını ve sevdiğini, başkan olma zamanının da geldiğini ifade ediyor. Şu anda Albayrak’ın önünde bir yıllık uzun bir süre var. Bunun iyi değerlendirilip, güçlü isimlerden yönetim kurulu oluşturulması bekleniyor.

2018 yılındaki genel kurulda başkan adaylığı için çalışmalarına devam eden Abdurrahim Albayrak’ın yönetim kurulu listesinde önemli isimlere yer vermesine kesin gözüyle bakılıyor. Albayrak başta TFF Asbaşkanı Ali Dürüst , Niyazi Yelcioğlu, Celal Gürcan, Mete Başol ve Atilla Donat gibi isimler üzerinde çalışıyor. Abdurrahim Albayrak ayrıca Claudio Taffarel, Tugay Kerimoğlu, Vedat İnceefe gibi eski futbolcularla da istişare de bulunuyor. Bu isimlerle başta transferler, al tapı ve teknik direktör seçimi hakkında bilgi alışverişinde bulunuyor. Albayrak’ın başkan seçilmesi durumunda eski futbolculara kulüp içinde görev vermeyi düşündüğü de ifade ediliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *