Galaxy Note 7'nin güven etiketlisi de patladı!

Galaxy Note 7 hakkında patlama haberlerine duymaya alıştık. Ancak yine bir patlama olayı yaşandı. Bu sefer de Galaxy Note 7'nin güven etiketli olan cihaz patladı.

Samsung'un yeni nesil Android modeli yaklaşık 2,5 milyon satıldıktan sonra pil sorunlarından dolayı geri çağırılmıştı. Samsung firmasından gelen açıklamalara göre ürünlerinin yüzde 20'si civarında geri çağırılanların güvenli olanları ile değiştirildiğini bildirmişti. Ancak bu çağırılma, Çin'deki telefonlar için geçerli değildi. Çünkü amperex Technology Limited şirketi tarafından Galaxy Note 7'ler için farklı pillerin kullanılmasından dolayı bu çağırılmaya dahil edilmedi. Bu nedenle Çin'den herhangi bir patlama haberi gelmedi. Fakat yeni yaşanan bir durum kafaları karıştırdı. Telefonun aşırı derece ısınması ile ilgili şikayetler yapılmıştı.

Bunun üzerine Çin'de yaşamakta olan Hui Renjie (25), kendi Note 7 cihazının güvenli sayılan cihaz olarak satın aldığını, daha sonrasında ise telefonunun Pazartesi günü patladığını iddia etti. Patlamadan dolayı iki parmağının da yandığını söyleyen Renjie, beraberinde bulunan MacBook Pro'sunun da patlamadan dolayı hasar aldığını söyledi. Samsung Note 7'nin patlamadan önce aşırı ısınıp, dumanlar çıkardıktan sonra şarj esnasında patladığını dile getirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *