» 
»
 

Gardıroba yerleşen aileye belediyeden ev ve iş müjdesi

Şanlıurfa'da oturduğu evin kirasını ödeyemediği için evden çıkarılan 5 kişilik aile, bir süredir hayatını gardıropta sürdürüyordu. Aileye yardım eli belediyelerden geldi.

34 yaşındaki Veysi Hurma eşi Dilek (28), çocukları Türkan (5), Mustafa (7) ve Mehmet (12) ile birlikte evlerinin kirasını ödeyemeyince bir süredir gardıropta yaşam mücadelesi vermekteydi. Yetkililer ailenin durumunu öğrenince derhal harekete geçti ve Bbba Veysi Hurma Haliliye Belediyesi tarafından işe alınırken, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin de tutacakları evin kirasını ödeyeceği öğrenildi.

Geçici olarak Şanlıurfa Belediyesi tarafından bir otele yerleştirilen aile ev aramalarına başladı. Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol ise Veysi Hurma'yı makamında kabul ederek bir süre sohbet ettikten sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu. Sosyal belediyecilik anlayışıyla Hurma'ya kaynakçılık alanında iş verdiklerini belirten Demirkol, kentteki ihtiyaç sahibi vatandaşlara beyaz masa birimi aracılığıyla destek sağlandığını kaydetti. Demirkol "Veysi hurma kardeşimize 'hayırlı olsun' diyoruz. İnşallah bundan sonraki süreçte ailesiyle bütünleşecek, ailesiyle aynı çatı altında yaşayacaklardır. Evine ekmek götüren bir vatandaşımız daha önce kaybettiği ekmeğine yeniden kavuşacaktır." dedi.

BAKAN ÇELİK'E TEŞEKKÜR ETTİ

Hem yurt içinden hem de yurt dışından çok sayıda hayırseverin kendisini arayarak yardımda bulunmak istemesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Veysi Hurma ise duyarsız kalmayan herkese teşekkürlerini iletti. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'e ve Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol'a gösterdikleri ilgiden dolayı ayrıca teşekkür eden Hurma, "Sesimizi duyurabildik, bizi sahipsiz bırakmadıklarını bir kez daha kanıtlamış oldular. Halen yardım etmek isteyenler var, Allah kendilerinden razı olsun duyarsız kalmadılar. Türk halkı, bu konuda çok cüretkar, cebindeki son kuruşa kadar vermeye hazır bir halktır ben bunu biliyorum." şeklinde konuştu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *