» 
»
 

Gayri meşru bebeğini çöpe atan kadın ve sevgilisi yargılanıyor

Genç bir kadın ile sevgilisi hakkında, gayri meşru olarak dünyaya gelen bebeklerinin doğar doğmaz ölümüne neden oldukları gerekçesiyle 25 yıl hapsi isteniyor. Dava Bursa 5.’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başladı.

Bursa’da meydana gelen olayda gayri meşru ilişki yaşayan 20 yaşındaki Çiğdem Ş. ve tornacılık yapan 39 yaşındaki sevgilisi Sezai D.’nin bu birlikteliklerinden bir bebekleri dünyaya gelmiş, tuvalette doğan bebeğin kordon bağını kesen Sezai D. tarafından bir çöp poşeti içinde evin çatı katına çıkarıldığı ileri sürülmüştü.

Yargılanmalarına başlanan Çiğdem Ş. SEGBİS görüntülü sistem aracılığıyla duruşmaya katılırken, salonda hazır bulunan Sezai D. hakkındaki iddiaları reddetti. 20 Ocak’ta Tuna mahallesinde meydana gelen olayda, doğan erkek bebeğin ölü olduğu, çatı katında bekletilen bebeğin gece bir çöp kutusuna atıldığı iddia edilmişti. Bu sırada kanaması devam eden Çiğdem Ş.’nin Çekirge Devlet Hastanesi’ne geldiği sırada hareketlerinden şüphelenen polis soruşturma başlatarak iki sevgiliyi tutuklamıştı.

Sezai D. hakim karşısına çıkarak Çiğdem Ş.’nin hamile olduğunu bilmediğini, tuvaletten çıktığında taşın üzerine düşen bebeğin ölü olduğunu, bundan sonra bebeği çöp poşetine koyarak üst kata çıkardığını ve gece de bir çöp konteynerine attığını söyledi. Bebeğin canlı olup olmadığını bilmediğini söyleyen Sezai D. beraatini ve tahliyesini istedi.

Çiğdem Ş. ise Sezai D. ile birliktelik yaşadıklarını, hamile olduğunu kendisine söylediğinde karnının üstüne oturduğunu, çocuğu ayakta dünyaya getirdiğini ve sonrasında aşırı kan kaybı olduğunu ifade etti. Baygınlık geçirdiğini söyleyen Çiğdem Ş. Sezai D.’nin kendisini bu olaya karıştırmamasını istediğini de söyledi.

İki sanığın da tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti, bebeğin ölümü hakkında İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan ek rapor alınmasına karar verdi ve duruşmayı erteledi. ç

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *