» 
 

Gayrimenkul satışları halka arz edildi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) öncülüğünde başlatılan Gayimenkul Sertifikası Halka arz sonuçları açıklandı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) öncülüğünde başlatılan ve Makro İnşaat'ın Park Mavera 3 projesinde yer alan gayrimenkul sertifikası halka arz sonuçları açıklandı. Açıklama Vakıf Yatırım Menkul Değerler'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda(KAP) yer aldı. Vakıf Yatırım Menkul Değerler Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)'tan gelen açıklamaya göre Türkiye'nin gayrimenkul üzerinde halka arz edilen sertifikalar için bilgiler yer aldı. Açıklamada, 29-31 Mart'ta Park Mavera 3 Projesine ilişkin sabit fiyatla talep toplamaya başlandı.

Bu yöntemle yapılan halka arzda toplam 143 milyon 242 bin 425 lira değerinde her biri 42.50 TL olan 3 milyon 370 bin 410 adet ise gayrimenkul sertifikası satışı gerçekleşti. Kurumsal yatarımcılara ise 1 milyon 594 bin 568 adet sertifika dağıtılırken yurt içi bireysel yatırımcılara ise 1 milyon 775 bin 842 adet serfika dağıtımı gerçekleşti. 

Proje Vakıf Yatırım Menkul Değerler'in Kamuyu Aydınlatma Platformu tarafından yapıldı. Toki'nin öncülüğünde yapılan projeyi Makro Mavera 3 uyguladı. Türkiye'nin gayrimenkul serfikası halka arz edildi. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *