» 
»
 

Gayrimeşru 1300 çocuklu 87'lik emekli postacı ABD'yi sarstı

Amerika Birleşik Devletleri’nin Nashville eyaletinde yaşayan, 87 yaşındaki emekli olmuş bir postacının, 1.300'den fazla gayrimeşru çocuk sahibi olduğunun kanıtlanmasının ardından ülkede herkes şoke oldu.

Amerika’nın  Nashville eyaletinde yaşayan, 87 yaşındaki daha önce postacılık yaparak emekli olan bir kişinin, 1.300'den fazla gayrimeşru çocuk sahibi olduğu kanıtlandı. Ortaya çıkan olayın özel bir dedektif tarafından keşfetmesinden bu yana eyalette yaşayan birçok gayrimeşru çocuğun babasının, emekli postacı olma ihtimali konusunda iddialar ortaya atılmaya başladı. Bir aile tarafından işe alınan dedektif Sid Roy, binlerce DNA örneği ve tanık ifadesini tam 5 yılda derleyerek toparladı.

Kanıtlanan olayın ardından gazetecilere konuşan emekli postacı vermiş olduğu demeçte, doğum kontrolün, o günlerde pek popüler olmadığını. Yaşandığı iddia edilen olayda utanılacak bir şey yok dedi. 60'lı yılların güzel olduğunu belirtirken, kendisini Johnny Cash’ye benzettiklerini, hatta o olduğuma inananların olduğunu ifade etti.
Araştırmacı Sid Roy, olayın başlangıcının 2001'de, birbirleriyle ilgisi olmayan iki farklı erkeğin biyolojik babalarını bulmak için işe alındığında başladığını belirtti. Her ikisinin de aynı kişiden geldiğini anladığında epey bir şaşırdığını belirten dedektif, soruşturmayı başlattıktan sonra gizemin çözülmeye başladığını, bundan sonraki tüm zamanını bu araştırmayı yapmak için harcadığını ifade etti.

Dedektif Sid Roy, olaya konu olan yaşlı adamdan olduğu düşünülen çocuklarının ona karşı herhangi bir dava açmak istemediklerini sözlerine ekledi. Gerçekleri bilelerin bu olayı çok fazla yaymak istemediğini ve ifade verenlerin genelde isim vermek istemediklerini aktardı. Bu olayın belki de yüzlerce insanın hayatını parçalayabileceğini ifade eden Roy, insanların geneli gerçeği bilmekten dolayı memnun olduğunu belirtti. DNA testlerinin emekli postacının babası olan 1.300'den fazla gayrimeşru çocuğun olduğunu söylese de,  Sid Roy adlı araştırmacı bu sayının çok daha fazla olduğuna inandığını ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *