» 
»
 

Gaziantep Valiliği saldırı ile ilgili açıklama yaptı

Gaziantep Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre gece saatlerinde gerçekleşen bombalı saldırıda 30 kişi öldü, 94 kişi ise yaralandı.

Valilikten yapılan açıklamada, Gaziantep'in Şahinbey İlçesinin Beybahçe Mahallesinde gece saat 22:50 sıralarında bir sokak düğününe yapılan bombalı saldırının sonucunda 30 vatandaşın yaşamını yitirdiği ve 94 vatandaşın ise yaralandığı belirtildi.

Cenazeler Adli Tıp Kurumu'na gönderiliyor...

Alınan bilgilere göre, Gaziantep Şahinbey'in Beybahçe Mahallesinde gece saatlerinde meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlerin cenazeleri Gaziantep Adli Tıp Kurumu'na getirildi. Hayatını kaybedenlerin yakınları cenazelerin kimliklerini belirliyorlar. Otopsi işlemlerinin ardından cenazelerin ailelerine teslim edileceği bildirildi.

Terör onları düğünlerinde vurdu...

Gaziantep'teki terör saldırısı, Besna ve Nureddin Akdoğan çiftini kendi düğünlerinde vurdu. Saldırıdan yaralı olarak kurtulan çift Özel bir hastanede tedavi altına alındı. Çiftin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Çiftin Siirt'li ve Yukarıbalcılar köyü nüfusuna kayıtlı oldukları, amca çocukları oldukları bilgisi alındı.

Bombalı saldırıya yayın yasağı geldi...

Gaziantep 1. Sulh Ceza Mahkemesince alınan karara göre, Gaziantep'teki patlama ile ilişkin yazılı ve görsel olarak yayın yapılmasının yasaklandığı bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *