» 
»
 

Gaziantep'te 6 katlı apartmanda patlama: 1 ölü 8 yaralı

Gaziantep'in Şehitkamil İlçesinde 6 katlı bir apartmandan patlama sesi duyuldu. Patlama sesi etrafta büyük korkuya neden olurken. Patlama sırasında 1 kişi hayatını kaybetti 8 kişi ağır yaralandı.

Gaziantep Şehit Kamil ilçesinin Emek mahallesinin Milli Egemenlik bulvarında sabah saat 11:00 sıralarında 6 katlı apartmandan büyük bir patlama sesi meydana geldi. Çevredekilerin ihbarı ile çok sayıda polis ekipleri ve ambulans ekipleri olay yerine müdahale etmeye geldi. Terör ile mücadele ekiplerinin ve bomba uzmanlarının da sevki yapıldı. Patlama olan bölgeye güvenlik şeridi çekildi ve 2. bir patlamadan endişe edildi. Özel güvenlik ekipleri uzun süre bölgeye kimseyi yaklaştırmadı.

Patlamanın 6 katlı binanın 4. katında gerçekleştiği ortaya çıktı. 4. kattaki bütün daireler patlamanın etkisiyle zarar gördü. İlk açıklamalara göre 1 kişinin öldüğü belirlendi. Patlamada yaralanan 3 kişinin Suriyeli olduğu açıklandı. Dairenin altında ve üstünde bulunan katlardaki kişilerin ise dumandan etkilendiği eklendi. Patlamanın boyutu daireyi gören tarafından anlaşılıyordu. Acil olmayanlara ayakta müdahele edildi. Durumu acil olanlara ise itfaiyenin ekiplerinin yardımları ile dumandan etkilenenler ve yaralılar ambulans ile hastanelere sevk edildiler. Yaralıların ve dumandan etkilenenlerin durumu hakkında her hangi bir açıklamada bulunulmadı. İl Emniyet Müdürü olay yerine gelip incelemelerde bulundu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *