» 
»
 

Gaziantep’te bir evde canlı bomba kendini patlattı!

Düzenlenen operasyon sırasında üzerinde bomba taşıyan şahıs bir hücre evinin içindeyken kendisini patlattığı bilgisi verildi.

Gaziantep Çağlayan mahallesinde bir hücre evine düzenlenen operasyonda iki kez patlama sesi duyuldu. Edinilen bilgilerde Berber Mustafa Sokak’ta düzenlenen operasyon sırasında polis ile bir grup çatışmaya girdi. Polis ile çatışan gruptan canlı bomba olduğu öğrenilen bir şahıs kendisini patlattı. Çelik yelekli polisler ile çok sayıda zırhlı özel harekatçının da yoğun güvenlik önlemleri aldığı alana ambulanslar da geldi.

Berber Mustafa Sokak içerisinde bulunan hücre evinde canlı bomba bir şahıs kendisini patlatırken Çağlayan Mahallesi’ndeki hücre evinde meydana gelen patlamalar sonucunda operasyona katılan polislerden birisinin yaralandığı bildirildi. Çalışmalar halen daha bölgede devam ediyor.

VALİ AÇIKLAMA YAPTI

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Vali Ali Yerlikaya, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ile Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nün desteklediği operasyon saat 20.00 sıralarında olduğunu, operasyon sırasında bir terörist tarafından üzerinde taşıdığı patlayıcının infilak ettirildiğini vurguladı. Operasyon sırasında bir teröristin ise sağ ele geçirildiği bilgisini veren Yerlikaya, operasyon sırasında vatandaşlar arasında ölen ya da yaralanan olmadığı yönünde bilgi verdi. Geniş güvenlik önlemleri altında operasyonun sürdüğü bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *