» 
»
 

Gaziantep'te çıkan yangın korkuttu

Gaziantep'in Şehitkamil İlçesinde bulunan bir kuru gıda deposunda çıkan yangın itfaiye ekiplerinin 2 saatlik çalışmaları sonucu söndürülebildi.

Temmuz ayında Türkiye’nin birçok ilinde çıkan yangınların ardı arkası kesilmezken bir yangın haberi de Gaziantep’ten geldi. Gaziantep'te bulunan toptancılar sitesi olarak adlandırılan bir bölgedeki kuru gıda depolarından birinde sebebi henüz netlik kazanamayan bir sebepten ötürü yangın çıktı. Bir anda saran alevleri itfaiyenin çalışmaları sonucu söndürülebildi.

Gaziantep’e bağlı Şehitkamil İlçesi GATEM Toptancılar Sitesi'nde bulunan bir kuru gıda deposunda henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangında alevler kısa sürede deponun her yanını sardı ve diğer bölümlere sıçrayarak büyüdü.

Toptancılar sitesinde çalışan işçilerin haber vermesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi gelerek, yaklaşık iki saat süren bir çalışma sonucunda alevleri kontrol altına almayı başardı ve ardından soğutma çalışmalarına başlandı.

Verilen bilgilere göre, kuru gıda deposundan bulunan gıdaların çok büyük bir bölümünün yangın sonucu kullanılamaz duruma geldiği belirtilirken, depoda çıkan yangının çıkış nedeni araştırılmaya başlandı. Aynı zamanda hasar tespiti için çalışmaları da devam ediyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *