» 
»
 

Gaziantep'te DAEŞ'in bombacısı ele geçirildi

Türkiye'nin genelinde çarpıcı eylem hazırlıkları içerisinde olduğu iddiaları ile aranmakta olan Talha Güneş, Abdulmubtalip ve eşi Gamze Demir'in yerleri tespit edilerek gözaltına alındı.

Gaziantep'te bölücü terör örgütü DAEŞ'e yönelik yapılan operasyonda, sansasyonel bir eylem hazırlığında olan 2 kişi ile terör örgütünün kimyacısı ve bombacısı olarak bilinen şahıs, saklandıkları yerde kıskıvrak ele geçirildi. Konu ile ilgili Valilikten yapılan açıklamalarda, terör örgütünün sözde Türkiye'deki eylem sorumlusu ve 19 Mayıs gecesi Gaziantep'te ölü olarak ele geçirilen Yunus Durmaz'ın kız kardeşi olan Gamze Demir'in terör örgütü içerisinde güvendiği ve iletişim halinde olduğu Abdulmubtalip Demir'in de takipte olduğu belirtildi.

Terör örgütüne yönelik yapıaln çalışmalarda, örgütün bombacısı ve kimyacısı olarak tanınan Talha Güneş'in Gaziantep'in Şehitkamil İlçesindeki İncilikaya Mahallesi'nde kaldığının tespit edilmesinin üzerine, İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat ve Terörle Mücadele ekipleri tarafından operasyon düzenlendi.

Gaziantep'te ve Türkiye'de çarpıcı eylem hazırlıkları içerisinde olduğu belirlenen Talha Güneş, Gamze Demir ve abdulmubtalip Demir güvenlik güçleri tarafından yakalandı. 3 zanlı çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Yakalandıkları evde yapılan arama faaliyetlerinde ise 20 kilo TNT cins patlayıcı madde, 3 el bombası, 1 canlı bomba yeleği ve 1 tabanca ele geçirildi.

Ayrıca tutuklanan zanlıların İçişleri Bakanlığının arananlar listesinde bulunduğu belirlendi. Talha Güneş'in gri listede 300 bin lira para ödüllü, Abdulmubtalip'in ise 600 bin lira para ödüllü olan turuncu listede olduğu tespit edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *