» 
»
 

Gaziantep'te huzur operasyonu: 11 kişi gözaltına alındı

Gaziantep'te yaklaşık 300 polis ile birlikte düzenlenen huzur operasyonunda araması bulunan 11 şahıs gözaltına alındı. Yapılan operasyonda bin 440 karton kaçak sigara, 31 kilogram nargile tütünü, 113 kilogram kaçak çay, 140 adet cinsel içerikli hap ele geçirildi.

Gaziantep Emniyet Mdürülüü Uyuştuurcuyla Mücadele Şubesi ekipleri, Gaziantep'in Şehitkamil İlçesine bağlı Hacıbaba Mahallesi'nde önceden tespit edilen 12 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda sokak satıcılarının faaliyet gösterdiği, otel, pansiyon, motel, konaklama yerleri ve umuma açık iş yerlerinde yapılan operasyona yaklaşık 300 polis katıldı. Yapıaln geniş çaplı operasyonda 20'si Suriyeli olmak üzere 171 şahsın GBT sogusu yapıldı ve içlerinde araması bulunan 11 kişi yakalandı. Çevik kuvvet şubesi ekipleri tarafından yaklaşık 300 polisle yapılan operasyonda mahalleye giriş ve çıkışlar kapatıldı ve bazı adreslerin kapısı koçbaşı diye tabir edilen sert cisim ile açıldı.

Yapıaln huzur operasyonunda 12 otel, 3 kıraathane ve 2 kafenin denetimi gerçekleştirildi. 11 otel hakkında ise giriş kaydı bulunmayan şahıslar, sigorta yasağına uymamak, sigortasız işçi çalıştırmak, sigara yasağına uymamak, gün sonunda yazar kasa raporu tanzim etmemek gibi hususlarda mali olarak işlem yapıldı. Operasyonda 3 otele 630 TL para cezası uygulandı. 11 farklı iş yerinde yapılan kontrol ve denetimler sonucunad bin 440 karton gümrük kaşağı olan sigara, 31 kilogram nargile tütünü, 113 kilogram kaçak çay, 140 adet cinsel içerikli hap ele geçirildi. Uyuşturucu, kaçak sigara, tütün, çay ve hap ele geçirilen iş yerleri ve iş yeri sahipleri hakkında yasal işlem başlatıldığı belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *