» 
 

Gaziantep'te Kuzey Şehir projesi için düğmeye basıldı

Toplu Konut İdaresi 50 bin konutla Türkiye'nin 23 ilinde daha fazla nüsufa sahip olcağı planlanan Kuzey Şehir projesi için çalışmalara başladı. Kurulan şehirde yaklaşık 300 bin kişinin yaşayacağı tahmin ediliyor.

Doğunun incisi gazilik ünvanı ile en kıymetli illerimiz arasında yer alan Gaziantep TOKİ tarafından yapılması planlanan Kuzey Şehir projesi ile 23 üç ilin nüfus oranını geçmeyi hedefliyor. Proje kapsamında yapılan Arama Konferans'ında konuşmacı olarak bulunan TOKİ başkanı Ergün Turan, Kuzey şehir'in yaklaşık 1 yıldır konusunda uzman ekiplerle çalışıldığını ve projenin kendileri için büyük önem taşıdığını belirterek, Gaziantep'te gerçekleştirilecek olan bu şehrin en büyük projelerinden biri olduğunu ifade etti. 300 bin kişi civarında bir yaşam alanı planlandığını vurgulayan başkan Turan, bu rakamın 23 ilin nüfusundan fazla olduğunu ifade ederken bu projenin bit çok açıdan Türkiye ve Avrupa'da ilk olacağını belirtti. Ergün Turan, herkesimden vatandaşa hitap edecek olan projenin yapılacağını bu nedenle farklı kesimlerin ve özel sektörün de projeye dahil olmasının sağlanacağını ifade etti. 

Konferans'ta bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de bölge halkının kendisinden uygun rakamlarla konut talebinde bulunduğunu dile getirerek, arsa teminin ev yapmaktan çok daha zor olduğunu uygun arsa yı uygun fiyatlarla temin etmeye çalıştıklarını ve halkın birliğiyle 5.5 milyon metrekare alan tesis edildiğini ve Kuzey Şehir projesiyle sesimizi dünyaya duyuracağımızı ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *