» 
»
 

Gaziantep'te operasyon düzenlendi: 36 kişi gözaltında!

Gaziantep'in merkezinde dolandırıcılık yaptıklarından şüphelenen polis ekipleri eş zamanlı yaptığı operasyonlar sonucunda 36 kişiyi gözaltına aldı. Dolandırıcıların 6,5 milyona yakın bir miktarda dolandırıcılık yaptıkları belirlendi. İşte detaylar...

Toplamda 4 il 51 adrese düzenlenmiş olan eş zamanlı operasyon sırasında bir örgüte bağlı oldukları düşünülen dolandırıcılık yapan örgüt üyeleri polisin yaptığı baskından sonra yakalandılar. Dolandırıcılık yapan 36 örgüt üyesi gözaltına alındı. Dolandırıcıların toplamda 6,5 milyon TL hesaplarına geçirdikleri öğrenildi. Gazi Antep'te polise gelen şikayetler gün geçtikçe artıyordu.

Dolandırıcıların arazi satın aldıkları ve karşılığında sahte çek ve senet verdikleri öğrenildi.

Paralarını almak için uğraşan insanları ise tehdit ve darp ettikleri öğrenildi. Polislerin şikayetleri değerlendirmesi sonucunda polis ekipleri uzun süre dolandırıcıları takibe aldı ve en sonunda tuzaklarına düştüler.

Yakalanan dolandırıcılardan birkaçının avukat ve memur olduğuda ortaya çıktı. Örgüt üyelerinin kimlikleri ve adresleri de belirlendi. 47 kişi Gaziantep, Şanlıurfa, Kocaeli ve Kilis'de düzenlenen eş zamanlı düzenlenen operasyonda yakandı. 36 kişi gözaltına alındı 11 kişiye ulaşılamadı. Baskın sırasında ruhsatsız tabancaları tüfekleri fişekleri bilgisayarlar ele geçirildi. Çok sayıda seneti çek ve tapu sicil belgesi de ele geçirildi. 

Yakalanan dolandırıcılık örgütü üyelerinin yaklaşık 6,5 milyon lirasına el konuldu. Dolandırıcıların, örgütlü dolandırıcılık, kasten yaralama ve tehdit etme suçlarından adalet karşısında yargılanacakları açıklandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *