» 
»
 

Gaziantep’te TV faciası: Baba ve 6 çocuğu hayatını kaybetti

Açık unutulan televizyonun sebep olduğu düşünülen yangın 7 kişiyi hayattan kopardı. Gaziantep’te bir evde güç kaynağı dönüştürücüden kaynaklandığı tahmin edilen yangında bir baba ve altı çocuğu can verirken anneleri sağ kurtuldu.

Yangın Gaziantep’te bir aileden 7 kişinin canına mal oldu. Taşlıca mahallesi 100 Nolu cadde Kum ocakları bölgesinde meydana gelen olayda edinilen bilgilere göre, bir baraka yandı. Evde uyumakta olan baba Mehmet Emin Bakır ve 6 çocukları 12 yaşındaki Mücahit, 8 yaşındaki Dilan, 6 yaşındaki Halime, 5 yaşındaki Büşra, 4 yaşındaki Emine ve 2 yaşındaki Sacettin, yangın sırasında çıkan duman nedeniyle zehirlenerek hayatlarını kaybetti.

12 voltu 220 volta dönüştüren inventörün (güç kaynağı çeviricisi) neden olduğu düşünülen yangında, anne sağ kurtuldu. Anne Naciye Bakır, ifadelerine göre, 2 yaşındaki bebeğini emzirmek için gece uyandığında dumanı fark etti. Evden dışarı çıkan Bakır, evin yandığını anladı ve yardım çağırmak için komşularına gitti. Ancak Naciye Bakır geri döndüğünde alevler bütün evi sarmıştı. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını söndürdü ancak yangın sırasında evin içinde bulunan baba Mehmet Emin Bakır ve 6 çocuğu kurtarılamadı.

İtfaiye ekiplerinin müdahalesi sonrası evden çıkarılan 7 cansız beden otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu’na gönderilirken, şahısların dumandan zehirlenerek hayatlarını kaybettikleri bildirildi. Yangının çıkış nedeni olarak ise evde açık unutulan televizyonun bağlı olduğu güç kaynağı çeviricisi olduğu tahmin edilmekte.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *