» 
»
 

Gelir İdaresi Başkanlığı personel alacak

Gelir İdaresi Başkanlığı 2 bin gelir uzman yardımcısı almak için çalışma başlattı. Gelir İdaresi Başkanlığı açacağı yazılı ve sözlü sınav ile personel adayı tercihlerini yapacak.

Maliye Gelir İdaresi Başkanlığı personel alımı için çalışma başlattı. Maliye Bakanı Naci Ağbal Gelir İdaresi Başkanlığı için 2 bin gelir uzman yardımcısına ihtiyaç bulunduğunu bunun için de kadro açıldığını belirtti. Gelir uzmanı tüm mezunları sınava davet eden Bakan Ağbal Başbakanlıktan onayın çıktığını belirtti. Gelir Başkanlığı'na 2 bin gelir uzman yardımcısının alınacağını söyleyen Ağbal Sınavın izninin Başbakanlığın onayı ile çıktığını söyledi. Başvurular 10 Nisan'da yapılacak. Başvurmak için  2015-2016 KPSS'den yeterli puan almak gerekiyor. Mayıs ayında da bir aksilik olmadığı takdirde sınav yapılabilecek. Böylelikle Gelir İdaresi Başkanlığı 2 bin personel alımıyla daha da güçlenmiş olacak. Vergi Dairesinde görev yapmanın önemine vurgu da yapan Bakan Ağbal güler yüzlı hizmet anlayışını merkeze koyan bir noktada arkadaşlarımızı yetiştireceğiz dedi. 

MART AYI VERGİ AYI

Mart ayı kazancın beyan edildiği bir ay. Sapanca'den konuşan Bakan Naci Ağbal Sapanca Vergi Dairesinin vergi ayına denk gelen açılış programının anlamlı olduğunu ifade etti. Tüm vatandaşlarımızdan gelir vergisi beyannamelerini zamanında vermelerini ve ödemelerini aksatmamalarını rica ediyorum diyerek verginin önemine değindi. Vergi ile bütün yatırımların yapılabileceğini ifade eden Bakan Ağbal sürekli hizmetleri geliştireceklerini ve yatırımlara devam edeceklerini söyledi. Fazla yatırım yapmak için üretim yapmanın önemine de değinen bakan bu ülkede daha fazla ihracaatın olması gerektiğine de vurgu yaptı. 

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *