» 
 

Gelir Vergisi beyannamesi için son gün 31 Mart

Maliye Bakanlığı; "2016 yılına ait yıllık verilen gelir vergisi beyannamelerinin ilk taksidinin ödeme süresinin 31 Mart Cuma günü sona ereceğini söyledi.

2016 yılına ait gelir vergisi beyannamelerinin verilme süresi i 31 Mart 2017 Cuma günü sona eriyor. Konuyla ilgili olarak Maliye Bakanlığı yazılı bir açıklamada bulundu. Açıklamada ticari, zirai ve mesleki faaliyetlerinden dolayı gerçek usul vergilendirilmesinde gelir vergisi mükelleflerinin 2016 yılına ait yıllık gelir vergisi beyannamelerini 31 Mart günü akşamına kadar elektronik ortamdan gönderilebileceği bilgisine yer verildi. Kira, menkul sermaye iradı, ücret veya diğer kazanç iratlarından biri veya birkaçından oluşan beyannelererdi mükellefler beyannemelerini hazır beyan sistemi üzerinden gönderebilecekler. Hazır beyan sistemi Mart ayının 31'i akşamına kadar açık olacak ve hesaplanan gelir vergisinin Mart ve Temmuz aylarında olmak üzere iki eşit taksitle ödenecek. 

31 MART SON GÜN

Maliye Bakanlığı açıklamasında şu bilgilere de yer verdi. 2016 takvim yılına ait yıllık gelir vergisi beyannamelerinin verilmesi ve ilk taksidinin ödenme süresi 31 Mart Cuma günü sona ermektedir. Mükelleflerin bu tarihi geçirmemeleri gerekmektedir. Beyannamelerini ise anlaşmalı bankaların internet bankacılığı ve direk anlaşmalı bankalardan ya da tüm vergi dairelerinden, elektronik ortamdan da gönderilebilir. Bu tarihler arasında yoğunluk yaşanabileceğinden beyan ve ödeme işlemleri son güne bırakılmadan mükelleflerimiz ödemelerini yapmaları onların yararına olacaktır ifadelerine de yer verildi. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *