» 
»
 

Gemlik Adliyesinde polis şehit oldu Chp'li isim öldü

Akşam saatlerinde Gemlik'teki adliyesine gelerek, elindeki av tüfeğiyle nöbetçi polis memuru İdris Büyükdönmez'i vurarak şehit eden saldırgan, avukat Özgür Aksoy'u da odasında vurarak yaralamıştı. Avukat Aksoy'un da hayatını kaybettiği haberi ulaştı. Son olarak kendisini vuran saldırgan yaşamına son verdi.

Akşam saat 20.30 sıralarında geldiği Gemlik Adliyesinde, nöbetçi polis memurunu vuran saldırgan, içeri girdikten sonra önce bir kişiyi rehin aldı. Ardından rehineyi bırakan adının Musa olduğu belirlenen kişi tüfeği kendisine doğrultarak intihar etti.

Eşinin boşanma davası açtığı ve bu dava sonucunda eşine kırk dokuz bin TL tazminat ödemeye mahkum edilen Musa adlı saldırgan, bu haberi aldıktan sonra önce eşinin yaşadığı eve giderek elindeki av tüfeğiyle kurşun yağdırdı. Buradan kaçtıktan sonra eşinin avukatı olduğu tahmin edilen, aynı zamanda CHP meclis üyesi olan Özgür Aksoy’un bürosuna giderek burada da silahını ateşleyip avukat Özgür Aksoy’u yaraladı. Hastaneye kaldırılan Özsoy yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Tekrar yola çıkarak sıradaki adresi olan Gemlik Adliyesine gelen şahıs giriş kısmında bulunan nöbetçi polis memuru İdris Büyükdönmez’i tüfeğiyle vurarak şehit etti. Ardından içeri girdiği adliyede bir kişiyi rehin aldığı söylenen saldırgan bir süre sonra rehineyi bırakıp, dışarıda toplanan kalabalığı görüp paniklemesiyle tüfeği kendine doğrultarak canına kıydı.

Bu sırada dışarıda toplanmaya başlayan vatandaşlar, olayı bir terör eylemi olarak düşünerek zanlıyı ölü ya da diri polisten istemeye başladı. Galeyana gelen halkı sakinleşmekte güçlük çeken polis olayları zor yatıştırdı.  Bu sırada olay yerine gelen Gemlik Müftüsü de halkı sakinleştirmek için büyük çaba harcadı..

Saldırının yaşandığı adalet sarayına takviye güç istendi ve çok sayıda polis ekibi ile Bursa'dan özel harekat polisleri de olay yerine geldi. Olay yerini güvenlik çemberine alan polis ekipleri  Gemlik adliyesinin etrafını tamamen boşalttı.

Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden verilen bilgilere göre,  akşama doğru Gemlik adliye binasına gelen bir kişinin, bina girişinde görevli nöbetçi polis memuru İdris Büyükdönme’yi av tüfeği olduğu belirtilen silahla vurarak şehit etti. Ardından silahı kendine doğrultan kişi kendisini vurarak intihar etti.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, saldırının terörle bir bağlantısının olmadığı iöğrenildi.

Olayın ardından Gemlik’e gidere kincelemelerde bulunan Bursa Emniyet Müdürü Selami Yıldız,yetkililerden bilgi aldı. Yıldız, olayın siyasi bir olmadığını söyleyerek soruşturmanın sürdürüldüğünü ifade etti.

 Emniyet yetkilileri, olayla ilgili terör bağlantısının bulunmadığını, soruşturmadığını sürdüğünü ifade ederek vatandaşlara sağduyu çağrısı yaptı.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *