» 
»
 

Genç baba 3 yaşındaki kızının gözleri önünde ölümü bekliyor

Bursa'da lenfoma ve kalp hastası olan genç bir baba, sosyal güvencesi olmadığı için tedavi edilemiyor. Genç adam, 3 yaşındaki kızının gözleri önünde günden güne eriyor.

Evli ve bir kız çocuk babası olan 29 yaşındaki Abrurrehim Erat'a çocuk yaşlarda lenfoma teşhisi konuldu. Lenfoma ile 19 yaşına kadar mücadele eden Eray, hastalığı yendi. 24 yaşında dünya evine giren ve bir kız çocuğu olan Eray, göğüsünde hissettiği ağrıların ardından hastaneye gittiğinde, kalp yetmezliği olduğunu öğrendi. Bu hastalığın da yendiği lenfomayı tetiklediğini ve hastalığın yeniden nüksettiğini öğrendi. Günden güne kötüye giden genç adam çalışamaz duruma gelerek işinden ayrılmak zorunda kaldı.

Kalbinin yüzde yirmi çalışmasından dolayı yatağa mahkum kalan Abdurrehim Erat'a Uludağ Üniversitesi ve Ege Üniversitesi'nden yüzde yüz çalışamaz raporu verildi. Aile çalışamaz raporu ile gittikleri Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan da "Yüzde altmışın altında engellidir. Çalışabilir" şeklinde rapor verilmesi üzerine Erat, neye uğradığını şaşırdı.

Yatağa mahkum olan Erat'a çalışabilir raporu verilmesi üzerine Erat malulen emekli olamadı. Acil kalp nakli olması gereken Erat, sigortası olmamasından dolayı üniversite hastanelerine sevk alamıyor. Erat ailesi, çocuklarının ölmemesi ve iyileşmesi için yetkililerden yardım bekliyor. Erat'ın 3 yaşındaki kızı Irmak Erat, babasının başından hiç ayrılmıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *