» 
 

Genç girişimcilere 150 bin TL hibe desteği!

Teknolojik ve yenilikçi iş fikri olan genç girişimcilere Bireysel Genç Girişim programı kapsamında 150 bin TL'ye kadar hibe desteği sağlanacak.

TÜBİTAK tarafından gençlerin iş fikirlerini iyi bir iş planına dönüştürme hedefi ile başlatılan BİGG (Bireysel Genç Girişim) programı başladı. Program kapsamında teknolojik ve yenilikçi iş fikri olan girişimciler 150 bin TL'ye kadar hibe alabilecek. İki aşamalı olan programda, internet sitesi üzerinde toplanan iş fikirleri bir eleme sistemine tabi tutulacak. Teknolojik düzeyi, fikirler ve yenilikçi yönü, iş fikrinin uygulanabilirliğ, iş fikrinin taşıdığı ticari değer, iş fikrinin rekabetçi düzeyi, iş fikri ekibinin nitelikleri ve iş fikrine uygunluğu gibi durumlar göz önünde bulundurularak değerlendirme yapılacak.

Değerlendirmeyi geçen iş fikirleri 2 aylık eğitim ve mentorluk programına dahil olacak. Programını bitiren ve iş fikirlerini geliştiren girişimci adayları, hazırlayıp ön onay aldıkları iş planları ile TÜBİTAK'a başvuruda bulunacak ve 150 bin TL'ye kadar olan hibe desteğini alabilmek için adeta birbirleri ile yarışacak.

Programın son başvuru tarihi 31 ocak 2017 olarak belirlendi. Başvuruda bulunmak isteyen gençler, İstanbul Üniversitesi Teknokent internet sitesi üzerinden başvuru yapabilecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *