» 
»
 

Genç kadının obezlikten, mankenliğe uzanan hikayesi

Danimarka’lı 21 yaşındaki Mathilde Broberg adındaki genç kız 'rollercoaster'a binmek isteyip de eğlenceli oyuncağa binmesine izin verilmeyince çay kaşığı ile yemek yiyerek 60 kilo verip mankenlik yapmaya başladı.

Sağlıklı yaşan adına verilen zayıflama hikayelerine her gün bir yenisi ekleniyor. Mathilde Broberg adındaki genç kızın arkadaşlarıyla birlikte eğlenmek için Rollercoaster’a binmek istemesi ile başlayan hikayede, görevlilerin "burası için fazla şişmansın" diyerek dünyasını başına yıkınca genç kız azmedip 126 kilodan 64 kiloya düştü.

Genç kız yaşadıkları ile ilgili açıklamada, zayıflamak için çikolata, şeker, kek, cips, makarna ve ekmeği hayatından tamamen çıkardığını, spora başladığını ve kilo verdikten sonra da sarkan derilerini toparlamak için operasyon geçirdiğini kaydetti.

Yaklaşık 1 yılda büyük ölçüde kilo vermeyi başaran genç kız dört yılın sonunda bambaşka birine dönüştü. Kendisine 4 yıl önce obezite teşhisi konduğunu ve midesinin büyüklüğünün zaman içerisinde bir atın midesiyle aynı büyüklüğe geldiğini belitti.

Zayıflamak için çay kaşığıyla yemek yemeye başladığını vurgulayan Broberg, bu şekilde beynini kandırdığını, daha çok hareket etmesini sağladığı için fazla yemişim hissiyatı oluştuğunu anlattı. Genç kız verdiği kilolar sonrasında ise bir spor markasının mankenliğini yapmaya başladı…

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *