» 
»
 

Genç kızı komaya sokan motosiklet sürücüsü serbest bırakıldı!

Adana'da karşıdan karşıya geçen genç kız Hülya Seren Kaya, Serhat A.'nın mototiklet ile çarpası sonucunda ağır yaralandı ve komaya girdi. Mahkemeye çıkartılan Serhat A. serbest bırakıldı. Başta genç kızın babası olmak üzere herkes tepki gösterdi.

Adana'nın Güzelyalı Mahallesi'nde yoldan karşı karşıya geçmeye çalışan 22 yaşındaki genç kız Hülya Seren Kaya, karşıdan mototikleti ile gelen Serhat A.'nın çarpması sonucunda ağır yaralandı. Yaklaşık bir haftadır komada olan genç kızın durumu ciddiyetini koruyor. Hülya Seren Kaya'ya çarpan Serhat A. ise çıktığı mahkemece serbest bırakıldı.

Çukurova Üniversitesi 3. sınıf İngilizce Öğretmenliği bölümü okuyan genç kız bu üniversite ile birlikte Stockholm Üniversitesi de öğrencisi. Kaza günü arkadaşları ile ablasıyla yay olarak birlikte karşıdan karşıya geçmek üzere Turgut Özal Bulvarı'ndan yolun karşısına geçip tam kaldırıma çıkacağı sırada bir mototikletlinin çarpması sonucunda Hülya Seren Kaya ağır yaralandı. Ablası ve arkadaşları büyük panik içerisinde acil sağlık ekiplerini olay yerine çağırdı. Acil sağlık ekiplerinin olay yerinde ilk müdahalesinden sonra ambulans ile Adana Devlet Hastanesi'ne sevk edilen genç kızın durumunun ciddi olduğu açıklandı. O sırada mototiklet sürücüsü Serhat A. gözaltına alındı. İfadesi alındıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Serhat A.'ya Hülya Seren Kaya'nın ailesi ve yakınları büyük tepki gösterdi.

56 yaşındaki acılı baba Kenan Kaya (Hülya Seren Kaya'nın öz babası), " Kızıma kaldırıma çıkmak üzere çarpan ve onu 1 haftadır bu şekilde komaya yatmasına sebep olan o sürücü dışarıda serbest geziyor. Benim kızım günlerdir yaşam mücadelesi veriyorken onun dışarıda kalması hiç adil değil. Benim Hülya'mın başına gelen bu olay başka Hülya'larında başına gelmesin diye mücadele vereceğim." dedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *