» 
»
 

Genç öğretmen adayı organlarıyla başka hastalara umut oldu

Karadeniz'in nadide illerinden Ordu'da yaşayan yirmi bir yaşındaki öğretmen adayı olan Cansu Yüksel adlı genç kız, hayatını kaybetti. Ailesinin rızası alınarak bağışlanan organları 3 hastaya yaşama tutunabilmesi için umut oldu...

Ordu'nun Altınordu ilçesi yeni mahalledeki evlerinde üç gün önce hastalanarak Ordu Devlet Hastanesine kaldırılan yirmi bir yaşındaki Cansu Yüksel adındaki genç öğretmen adayına yapılan tetkikkler neticesinde beyin kanaması teşhisi kondu. İlk tedavisinin ardından Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne nakli gerçekleşen Yüksel, burada ameliyat olduktan sonra  yoğun bakım ünitesinde devam eden tedavi süreci genç öğretmen adayının üçüncü günün sonunda hayata gözlerini kapamasıyla son buldu. Ordu Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü mezunu olan Cansu Yüksel’in ailesi kızlarının organlarını bağışlayarak organ belkeyen hastalara umut ışığı olarak kızlarını başka bedenlerde yaşatma kararı aldılar. Uzman bir ekip tarafından yapılan operasyonla Cansu’nun karaciğeri ve böbrekleri alındı. Ailesi Cansu’nun Cuma günü Ordu’nun Ulubey ilçesinde toprağa verileceğinin bilgisini verdi.

Cansu Yüksel’in karaciğeri, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi uzman ekipleri tarafından yapılan detaylı araştırmalar sonucunda Erzurum'da yaşayan ve uzun süredir karaciğer nakli bekleyen bir hastaya nakledilmek üzere Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden gelen heyet tarafından alınarak ambulans helikopterle nakil bekleyen hastaya ulaştırıldı. Cansu Yüksel'in iki böbreğinin ise Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde organ bekleyen iki hastaya nakledileceği ifade edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *