» 
»
 

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav beyin kanaması geçirdi

Son dakika... Gençlerbirliği spor kulübü Başkanı, Türk iş adamı İlhan Cavcav, sabah saatlerinde beyin kanaması geçirdi. Ameliyata alınan Cavcav'ın operasyon sonrasında yoğun bakıma alındığı öğrenildi.

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, sabah saatlerinde beyin kanaması geçirdi. Güven Hastanesinde ameliyata alınan İlhan Cavcav'ın tedavisinin yoğun bakımda sürdüğü öğrenildi. 

1935 Ankara doğumlu olan Cavcav, İlk orta ve lise öğrenimini Ankara'da tamamlamıştır. Küçük yaşta eğitimine ara vererek ailesine ait olan şirketin muhasebe departmanında çalışmaya başlayan ünlü iş adamı, ilk olarak 16 yaşında Maskespor kadrosunda stoper olarak görev almıştır. Başarılı bir oyuncu olan Cavcav, o dönemde ünlü bir futbol yıldızı olabilecekken, aile şirketindeki görevleri sebebi ile gelen teklifleri geri çevirmek zorunda kalmıştır.

İş hayatında önemli başarılara imza atan Cavcav kısa sürede Ankara'nın büyük sanayicileri arasına girmeyi başarmıştır. 1978 yılında aldığı bir teklifle Gençlerbirliği'nin başkanı olmayı kabul eden Cavcav, düşüşe geçmiş olan kulübü üstün zekası ile yeniden ayağa kaldırarak, yeniden liglere dönmesini sağlamıştır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *