» 
»
 

Gerçeğin Peşinde: Büşra ve Tuğçe cinayetinde 4 tutuklama...

TV8 ekranlarında yayınlandığı günden bu yana büyük ilgi gören Gerçeğin Peşinde bir ilke imza atarak 11,5 yıl önce katledilen Büşra ve Tuğçe kuzenlerin cinayetini aydınlattı. Zanlılar Savaştepe Adliyesi'ne sevk edildi. Sorguları tamamlanan zanlılardan 4'ü tutuklandı. Ayrıntılar haberimizde…

Tüm Türkiye'nin nefesini tutarak takip ettiği Büşra ve Tuğçe kuzenlerin cinayetinde zanlılar adliyeye sevk edildi. 18 Eylül Pazartesi günü Savaştepe Adliyesi'nin arka kapısından yoğun güvenlik önlemleri ile 09:15'de içeri alınan zanlıların sorgularında verdikleri ifadeler sonrasında mahkeme heyeti, zanlılardan Seyhan Y., Ayhan Y., Yeliz E.Y. ve Ahmet isimli şahısların tutuklanmasına karar verirken, M.E. isimli şahıs ise denetimli serbestlik kapsamında serbest bırakılmasına karar verdi.

19 Eylül tarihli yayından adliye sürecini yakından takip eden 'Gerçeğin Peşinde' programının başarılı sunucusu Serap Pakel yaşananlarla ilgili önemli bilgiler aktardı.

Ayrıntılar birazdan...

11 YIL SONRA ORTAYA ÇIKAN GERÇEK

Balıkesir'in Savaştepe İlçesi'nde, 21 Mart 2006 tarihinde yaşanan olayda, okula gitmek üzere evden çıkan ve aradan geçen 44 gün sonrasında köyün yakınlarında bir menfezde cansız bedenlerine ulaşan 10 yaşındaki Büşra Karabacak ve aynı yaştaki kuzeni Tuğçe Yıldırım'ın katil zanlıları aradan geçen 11.5 yılın ardında gözaltına alındı.

Faili meçhul olarak geçen cinayet dosyasını aralayan Gerçeğin Peşinde programı ekibi ve Serap Paköz’ün titiz çalışmalarının da büyük katkısının olduğu cinayette, yeniden incelenen DNA’lar sonrasında katil zanlılarına ulaşıldı. 11 Eylül 2017 tarihli canlı yayına telefonla bağlanan katil zanlılarından S.Y ve A.Y'nin abisi 2010 yılında kendisi ve kardeşlerinden alınan DNA örneklerinden elde edilen sonuçlar doğrultusunda suçsuz olduklarının tespit edildiğini geçen yıllar sonrasında neyin değiştiğini sordu. 

Türkiye'ye mal olmuş birçok bilim insanının da yer aldığı yayında S.Y.'nin abisinin itirazlarına set tepki gösteren Serap Paköz, uzmanlara söz vererek yaşanan yanlışlığın neden meydana geldiğini açıklığa kavuşturdu. Zanlılarda A.Y.'nin eşinin telefonuna ulaşarak yapılan gösüşemde, zanlı A.Y'nin eşi operasyonun olduğu gece polislerin ansızın eve geldiğini, kendisinin şok geçirmesine karşın, eşi A.Y.'nin gayet sakin olduğunu aktardı. Ertesi gün programı izleyerek neler olduğunu aktaran eş, 10 yıllık evli olduğunu iki çocuğunun olduğunu ve evlilikleri süresince eşinden kötü bir söz dahi duymadığını bu konunun hiç konuşulmadığını haberi olsaydı, A.Y'yi kendi elleri ile teslim edeceğini aktardı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *