» 
»
 

Giresun- Doğankent sınırına tuzaklanan mayın patladı!

Giresun ilçesi Doğankent ilçe sınırında kurulan Yaşmaklı barajı mevkiide önceden tuzaklandığı düşünülen bir mayının patlaması sonucu o sırada yoldan geçmekte olan kotun sürüsü telef oldu...

Giresun'da yaşanan olay alınan bilgilere göre, öğle saatlerinde baraj etrafında otlayan koyun sürüsünün daha önceden tuzaklandığı ihtimali üzerinde durulan mayına basması sonucu da 8 koyun telef oldu. Patlamanın olduğu alanda bulunan birçok koyununda yaralandığı bildirildi.

Bölücü terör örgütü üyelerinin HES’e  projesi kapsamından yapılan barajda bomba düzeneği yerleştirme çalışmaları yaptıkları esnada, Mehmet Ali Kara’nın kullandığı arazi tipi pikapla baraj gövdesinin üzerinden geçen Bülbül, bu sırada baraj gövdesine tuzaklanmak istenen bomba düzeneği ve kabloları fark etmiş durumu yetkililere ihbar etmek maksadı ile olay yerinden ayrılırken de teröristlerin silahlı saldırısına maruz kalarak görev şehidi olmuştu.

Bölgede 2 Mayıs tarihinde de terör saldırısında ağır yaralanan Adil Bülbül şehit olmuştu. Uzun namlulu silahlarla vurulan Bülbül, ağır yaralı olarak kaldırıldığı Doğankent Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdehalesinin ardından Giresun İlhan Özdemir Devlet Hastanesi’ne sevk edilmiş ve derhal ameliyata alınarak müdehalede bulunulmuş olmasına rağmen teknisyen Adil Bülbül ameliyat sonrası kalbinin durması nedeni ile hayatını kaybetmişti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *