» 
»
 

Giresun'da sadaka kutusuna not bırakan hırsız helallik istedi

Giresun'da yaşanan ilginç hırsızlık olayında bir lokantanın tezgahında bulunan sadaka kutusundan 35 TL çalan hırsız kutunun önüne bıraktığı notta parayı tekrar iade edeceğini dile gererek, kutunun sahiplerinden haklarını helal etmelerini istedi...

Giresun merkezde bulunan lokantada yaşanan hırsızlık olayı hırsızın bıraktığı notla ortaya çıktı. İddiaya göre lokantanın kapısında girerek gözüne kestirdiği sadaka kutusuna yönelen hırsız, kutudan 35 TL alarak bir not bıraktı. Nota Selamünaleyküm diyerek başlayan hırsız, kapının açık olduğunu görünce içeriye girdiğini ve 35 lira aldığını ve bir sonraki gün akşam aldığı parayı aynı yere bırakacağını ifade edenken, nota lokanta sahibinden hakkını helal etmesini parasını mutlaka getireceğini yazdı.

Lokanta sahibi Turhan Özbay olay sonrasında haber muhabirine yaptığı açıklamada 8 temmuz akşamı işletmenin arka kapısını kilitlemeyi unuttuklarını, ertesi gün lokantaya geldiklerinde sadaka kutusundaki paranın eksildiğini fark ettiklerini kutunun yanında bulunan takvim yaprağı üzerindeki notu okuyunca neler olduğunu anladıklarını ifade etti.

Başta yaşanan olayın bir arkadaş şakası olduğunu düşündüğünü ifade eden Özbay gerçeği sonra anladığını, sadece sadaka kutusundan para alan kişinin kasada bulunan paraların ellenmediğini belirtti. Notta yazılanlara istinaden hırsızın iade edeceğini söylediği parayı geri getirmediğini söyleyen lokanta sahibi hırsızın en azından dürüst davranarak parayı aldığını bir notla dile getirdiğini anlattı. Polisi aramaya gerek duymadığını ifade eden Özbay, ben hakkımı helal ediyoru ancak sadaka bağışında bulunanların ne düşüneceğini bilemem şeklinde konuştu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *