» 
»
 

Giresun'da terör örgütü saldırı düzenledi: 3 polis yaralandı

Giresun Dereli'de devriye gezen polis aracına terör örgütü üyeleri saldırı düzenledi. Teröristlerin polis aracına silahlı saldırısında 1 polis memuru, yapılan arama çalışmalarında mayının patlaması sonucunda da 2 özel harekât polisi yaralandı.

Giresun'un Dereli İlçesinde gece sıcak saatler yaşandı. Görev başında olan ve devriyede gezen polis aracına, terör örgütü üyeleri hain saldırı düzenlediler. Teröristler gizlendikleri ağaçlık bölgeden polis aracına silahlı saldırıda bulundular. Silahlı saldırıda polis aracındaki bir polis memuru yaralandı. Daha sonra olay yerine gelen takviye ekipleri ile bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı. Arama faaliyetleri sırasında uzaktan mayının patlatılması sonucunda 2 polis memuruda yaralandı. Toplamda 3 polis memuru yaralandı.

Alınan bilgilere göre meydana gelen olay, dün gece 23:00 sıralarında Giresun'un Dereli İlçesindeki otobüs terminaline yakın bir mevkiide gerçekleşti. Devriye gezen polis aracı yoldan geçişi sırasında, ağaçlık alana saklanmış teröristler tarafından silahlı saldırıya uğradı. Teröristlerin açtığı ateşte polis memuru Suat Elidar yaralandı. Terör örgütü üyeleri saklandıkları alandan daha sonra kaçarak uzaklaştılar. Bölgeye gelen 112 acil sağlık ekipleri yaralanan polis memuru Elidar'ı Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi'ne ambulans ile sevk ettiler.

Saldırı sonrasında Dereli'de güvenlik güçleri alarma geçti. Jandarma ile polis ekipleri ilçeye giriş ve çıkış noktalarında kontroller yaptı. Teröristlerin yakalanmaları için bölge genelinde geniş çaplı operasyonlara start verildi. Arama çalışmaları sırasında 2 polis memuru arazide mayın patlamasından dolayı yaralandılar. Yaralanan polis memurları Giresun'daki Prof. Dr. İlhan Özdemir Hastanesi'ne kaldırıldılar.

Hastaneye kaldırılan teröristlerin açtığı ateş sonucunda yaralanan polis memuru Suat Elidar'ın doktorlarından iyi haber geldi. Elidar'ın sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı. Yaralanan polis memuru hakkında bilgi almak için gelen Giresun Valisi Hasan Karahan, hastane çıkışında açıklamalarda bulundu. Karahan, Dereli'nin otogar mevkiinde 23:00 sıralarında gerçekleşen polise saldırıda bir polis memuru hafif şekilde yaralandı. Saldırganlara da ateş açtı. Ancak saldırganlar havanın karanlığından faydalanarak kaçtılar. Polislerin bölgedeki arama ve tarama faaliyetleri devam etmekte ve konu araştırılıyor açıklamalarında bulundu.

Arazide mayın patlamasından sonra yaralanan iki polis memuru hakkında da açıklamalarda bulunan Vali Karahan, 23:00 sıralarında polis aracına gerçekleştirilen saldırı sonrasında güvenlik güçleri arama tarama çalışmaları sırasında terör örgütünün tuzaklamış oldukları mayınlı bölgeye hain tuzak yerleştirmişler. İki polis memuru o bölgeye geçtikleri için mayının uzaktan infilak edilmesi ile yaralandıklarını ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *