» 
»
 

Giriş ücretini ödeyemediği için genç kadının öldüğü iddiası

İzmir'de bulunan bir özel hastaneye giden tüberküloz hastası genç kadının giriş ücreti olan 140 TL'yi ödeyemediği için hastane girişinde uzun süre bekletildiği ve müdahalede bulunulmadığı için, yaklaşık 50 dakika bekledikten sonra can verdiği iddia ediliyor.

İzmir'de tüberküloz hastası 30 yaşındaki Rabia Çiçek, rahatsızlanması üzerine ablası Tuba Piren ile birlikte özel bir hastaneye geldiler. Hastane girişinde giriş ücreti olan 140 TL'yi ödeyemedikleri için yaklaşık 50 dakika kadar hastane girişinde beklediler. Çiçek'in sancılar içerisinde kıvranırken, giriş ücretini ödeyemediği için girişte bekletildiği ve kendisine müdahale bulunulmadığı için hayatını kaybettiği iddia ediliyor.

Ayşe Çiçek'in ablası Tuba Piren, kardeşinin ağrılarının başlaması üzerine onu İzmir'de bir hastaneye götürdüklerini, orada 5,5 saat beklediklerini ancak hastanenin Çiçek'in ağrılarının ptikolojik olduğunu söylemelerinden sonra özel bir hastaneye gittiklerini anlattı. Çiçek'in kötü bir durumda olduğunu acıdan kıvrandığı için taksi tutup özel hastaneye gittiklerini ve taksiye 60 TL ödediklerini söyledi.

Özel hastaneye vardıklarında, kardeşinin sancılarının olduğunu ve onun tansiyon, tüberküloz hastası olduğunu söylediğini ifade etti. Kardeşinin solunum zorluğu çektiğini, sancıdan kıvrandığını, fakat görevlilerin Piren'e, maskeleri takıp vezneye giriş ücretini ödemeler gerektiğini söylediler. Üzerinde yalnızca 50 TL olan Pike, eşinin yolda olduğunu ve ücretin üzerini tamamlayacaklarını söylemesine rağmen, veznedeki görevlinin bir yere telefon ettiğini ve bu talebi reddettiklerini söyledi.

Piren, eşinin ve kardeşinin gelip giriş ücretini ödediklerini, ancak Çiçek'in durumunun ağırlaştığını fenalaşıp krize girdiğini belirtti. Ona müdahale eden doktorun, Çiçek'in kalbinin durduğunu söylediğini ve kalbini çalıştırmak için yapılan müdahalere yanıt vermediğini söylediğini ifade etti. Piren, kardeşinin giriş ücreti için uzun süre bekletildiğini ve müdahale edilmediğini belirterek kardeşinin hastane yüzünden öldüğünü iddia etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *