Gmail'e nihayet beklenen özellik geldi!

Kullanıcıların epeydir beklediği özellik sonunda Gmail'e geldi. En çok tercih edilen e-posta servisi Gmail'de bundan sonra adresleri, kişileri ve telefon numaralarını tanıyabilecek ve bunu bağlantılara dönüştürecek. Bu özellik sayesinde kullanıcılara büyük kolaylık sağlanacak.

Dünyaca en çok tercih edilen e-posta servislerinden biri olan Gmail için geç kalınmış bir özellik sonunda aktif hale geldi. Popüler e-posta servisi Gmail'de bundan sonra telefon numaraları, kişiler ve adresler otomatik olarak tanınabilecek ve bu bağlantılara dönüşebilecek.

Gmail, wev ve mobil platformlar için yayınlanan yeni güncelleme ile birlikte adresleri, uygulama, telefon numaralarını ve kişileri direk tanıyacak ve tek tıkla bağlantılara dönüştürecek. Her ne kadar iOs ve Android platfotmlarındaki Gmail uygulaması telefon numaralarını otomatik tanısa da, adres ve kişi tanıma özelliğinin şimdiye kadar olmaması büyük eksiklik olarak görülmüştü.

Kullanıcılar, Gmail üzerinden etkinlik ya da toplantı ayarladığı zaman, paylaşılan telefon numalarını ve adresleri kopyalayıp ardından başka bir yere yapıştırmak zorundaydı. Yoğun bir iş temposu göz önüne alındığında bu durum geçici bir zaman kaybı olarak görülüyordu.Neyse ki yeni güncelleme ile bu sorun nihayet ortadan kalkıyor.

Artık, mail kutusundaki adrese tıkladığınız anda Google Haritalar, bir e-posta adresine tıkladığınızda yeni bir e-posta yazma penceresi veya telefon numarası tıkladığınızda otomatik olarak cihazınızın varsayılan telefon uygulaması olarak tanımlayıp açacak. Yeni özelliğin birkaç gün içerisinde tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *