» 
»
 

Göbek yağını eriten özel karışım! Tarçınlı süt

Birkaç kişi için önemli bir sorun olan göbek yağlarını eritmek hiç de zor değil. Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, tarçınlı süt içmenin bu sorunu giderme konusunda mucize bir içecek olduğunu açıkladı…

Özellikler erkeklerde fazla kilo ve yağlanmalar göbek ve bel bölgesinde olmaktadır. Burada biriken yağları eritmek için önemli bilgiler veren diyetisyen Pınar Kural Enç, bu konu hakkında yapılan araştırmaların az yağlı bir diyet uygulayan kişilerin özel beslenme programlarının yanı sıra günde 2 bardak süt içmelerinin yağ yakımı hızlandırdığını ifade etti.

Araştırmalar gösteriyor ki, sütün içindeki kalsiyum vücuttaki yağlanmayı azaltarak kilo kontrolü sağlamaya yardımcı oluyor. Sütün içeriğinde bulunan protein ve lioneik asit gibi yağ moleküller kilo kontrolüne büyük katkı sağlıyor. Güçlü kemikler için birebir. Mineral açısından da zengin olan süt, aynı kalsiyum kaynağıdır. Kıyaslama yapmak gerekirse, 1 litre süt içinde bulunan kalsiyum 10 kilo et, 5.2 ekmek, 12,6 kilo patates, 17 kilogram elma, 3,2 kilo marul ya da 2,4 kilogram havuçta bulunan kalsiyuma denk gelmekte.

 Tarçının çok eski bir tarihçesi olduğunu ifade eden Enç, yurt dışında yapılan araştırmalarda 6 hafta süreyle çay kaşığının ucu kadar tarçın tüketen kişilerin, kandaki glikoz miktarını ve kötü kolestrolü azaldığını belirtti. Şeker hastaları için açısından da mucize kabul edilebilecek bu baharatın, metabolizmayı hızlandırdığını ve kilo vermeye yardımcı olduğunu vurgulayan Enç, özellikle karın bölgesinde bulunan yağlardan kurtulmak için tarçının büyük önem taşıdığını kaydetti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *