» 
»
 

Gök gürültülü sağanak yağışlar geliyor! 5 Eylül Pazartesi

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun güney kesimleri ile iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve ara ara çok bulutlu olması bekleniyor. Peki bugün hava durumu nasıl olacak? Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar yurdu etkisi altına alacak mı? Ankara, İzmir, İstanbul başta olmak üzere illerde hava sıcaklıkları nasıl olacak? Detaylar haberde...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan hava tahminlerine göre, yurt geneli büyük ölçüde parçalı bulutlu, ara ara ise çok bulutlu olması bekleniyor. Erzurum, Ardahan, Kars, Doğu Karadeniz, Erzurum, Antalya, Adana, Mersin, Afyonkarahisar, Osmaniye, Isparta ve Kütahya'nın doğu kesimleri, Hatay'ın kıyı ve Erzincan'ın kuzey kesimlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarında ise önemli bir değişiklik olmayacağı fakat mevsim normallerinin üzerinde devam edeceği tahmin ediliyor. Rüzgâr genellikle kuzey ve kuzeydoğu kesimlerinden esecek. İç Anadolu, Akdeniz'in kıyıları, Güneydoğu ve Doğu Anadolu'da batı ve güneybatı yönlerinden hafif ve ara ara orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bazı illere göre hava sıcaklıkları ise şöyle, Ankara 27 derece az bulutlu ve açık, İstanbul 30 derece az bulutlu ve açık, İzmir 31 derece az bulutlu ve açık, Adana 34 derece parçalı bulutlu ancak öğleden sonra yerel kesimler olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Antalya 29 derece az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra ise sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.

Samsun 27 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu, Erzurum 24 derece parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra yerel bölgeler olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Trabzon 26 derece parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra yerel bölgeler olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Diyarbakır 34 derece parçalı ve az bulutlu olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *