» 
 

Gönül Ülkü Özcan son yolculuğuna uğurlandı

Önceki gün hayatını kaybeden ünlü tiyatro sanatçısı, rahmetli Gazanfer Özcan'ın eşi Gönül Ülkü Özcan son yolculuğuna uğurlandı.

Usta tiyatro sanatçısı Ülkü Gönül Özcan önceki gün yaşama veda etti Bugün ise Gönül Ülkü Özcan için Şakirin Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Cuma namazının sonrasında cenaze namazı kılındı ve Özcan'ın yakınları ile sevenlerinin yanı sıra sinema, tiyatro camiasından çok sayıda kişi töre katıldı. Cenaze namazının kılınmasının sonrasında Gönül Ülkü Özcan'ın naaşı, Karacaahmet Mezarlığı'nda bulunan aile kabristanında toprağa verildi.

1931 yılı 28 Şubat doğumlu, tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Özcan, İstanbul'da dünyaya geldi. Küçük yaşlarda ailesinin de desteği ile 1947'de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Çocuk Bölümü'ne girdi. 1962 yılında Gazanfer Özcan ile evlenene kadar Şehit Tiyatrolarında çalıştı. Daha sonra ise eşi Gazanfer Özcan ile birlikte Gönül Ülkü-Gazanfer Özcan Tiyatrosu'nu kurdu. 2002'de rahatsızlanarak yalnızca kendi tiyatrolarında çalıştı. 2003'de ise yeniden sahnelere döndü ve az sayıda sinema filminde yer aldı. 16 yıl boyunca Kuruntu Ailesi dizide eşi ile birlikte oynadı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *