Google akıllı telefonu Pixel ile 3 milyon satış hedefliyor

Yeni çıkardığı akıllı telefonu Pixel ile dünya devi Google, bu yıl 3 milyon satış rakamını hedeflemiş durumda. Son modelleri oldukça eleştirilen Google telefonlar hakkında gelen raporlar olumlu.

Daha önceki Nexus serisinin yerine Pixel ve Pixel XL modelleri üreten Google akıllı telefon sektöründe çok fazla ses getirmemişti. Dünyanın en bilinen telefon markaları ile rekabete giren Google Pixel modelleri nedeniyle bazı kullanıcılar tarafından eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Ancak telefonların satış rakamları ile gelen raporlar hiç de düşünüldüğü gibi olmadığını ortaya koydu.

Bu yıl sonuna kadar Google Pixel ve Pixel XL modelleri için 3 milyon satış rakamına ulaşılacağı rapor edildi. Google'ın bu satışlardan 2 milyar dolar ciro elde edeceği beklenirken, Morgan Stanley'in raporuna göre 2017'de bu rakam daha da artabilir. En çok Pixel XL 128 GB telefonun satılacağı tahmin edilirken, 32 GB'lık Pixel için de tahmin edilen satış oranı yüzde 22'lerde.

Apple'ın iPhone telefonlardan 28 milyar dolar kazandığı 2016'ın son çeyreğinde Google'ın da kısa süre içinde önemli rakamlar kazanması olası görünüyor. Zira 2017 yılı için Google'ın Pixel telefonlardan elde edeceği kar 3,8 milyar dolar olarak öngörülüyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *