Google arama trendleri 2016 listesinde en çok arananlar sıralandı

2016'da Google arama motorunda yapılan aramalarda yükselen trendler belli oldu. Google'da en çok arananlar "Aleyna Tilki", "Kiralık Aşk" ve "Triliçe" oldu.

Google trendler listesi 2016 aramalarını ortaya koydu. Türliye'de en çok aranan kelimeler hangileri oldu merak edenler için işte o isimler...

Kategorilere göre ayrılan Google trend listesinde kişiler sıralamasında zirvedeki isim "Aleyna Tilki" oldu. Küçük yaşta sahne alması nedeniyle eleştirilere maruz kalan Aleyna Tilki Türkiye'de en çok aranan isim oldu. Tilki'yi sırasıyla geçtiğimiz aylarda kaybettiğimiz Yeşilçam'ın ünlü oyuncularından Oya Aydoğan ve yine geçtiğimiz aylarda yaşamını yitiren ünlü iş adamı Mustafa Koç takip etti. Zirvedeki 3 ismi ise Tarık Akan, Emre Mor, Muhammed Ali, Koray Avcı, Neslihan Atagül, Barış Arduç ve Kemal Doğulu takip etti.

Google'da yükselen genel aramalarda en çok "EBA-Eğitim Bilişim Ağı" listenin en başında yer alan arama olurken, EBA'dan sonra dünyayı saran ve oldukça gündem olan "Pokemon GO" ve ardından "Darbe" kelimeleri izledi. Her zaman trend olmayı başaran "Altın fiyatları" sonrasında sıralamada "Olimpiyatlar", "Avrupa Şampiyonası", "Kısmetse Olur", "Takdir/teşekkür hesaplama", "Dolar kuru", "KPSS başvurusu" yer aldı.

Türkiye'de yükselen arama trendleri arasında yemek tarifleri kategorisinde zirveye yerleşen kelime "Triliçe" oldu. Balkanların ünlü tatlısı triliçe tarifini merak edenler yemekler arasında en çok bu tatlıyı aradı. Ardından ise sevilen yemek "Mücver", "istiridye mantarı" ve "magnolia" takip etti. Yine değişik yemek yapmak isteyenler ve damak tadına önem verenler sırasıyla "Lazanya", "Milkshake", "Chia tohumlu tatlı" aradılar. Bunları ise klatik kahvaltılardan sıkılanlar izledi ve sıralamaya "Farklı kahvaltı" araması da girdi. Daha sonra pastaların şahı "mozaik pasta" ve "biber dolması" geldi.

Googleda en çok aranan diziler arasında liste başı olması zaten beklenen "Kiralık Aşk" yer aldı. Defne ile Ömer'in hikayesi herkesin merak konusuydu ve Barış Arduç Elçin Sanu ikilisinin birbirine bu kadar yakıştırılması dizi reytinglerinde olduğu kadar Google aramalarına da yansıdı. Diziler kategorisinde Kiralık Aşk'ı sırasıyla "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz", "Aşk Laftan Anlamaz", "No: 309", "Kara Sevda", "Tatlı İntikam", "İçerde", "Hayat Şarkısı", "Cesur ve Güzel" ve "Kırgın Çiçekler" takip etti.

Google'da "nedir?" sorusu ile Türkiye'de yapılan aramaların başını "Artık yıl" çekti. Artık yıl nedir şeklinde yapılan aramayı "Güneş tutulması" nedir ve "Dünya Kadınlar Günü" nedir şeklinde yapılan aramalar izledi. Ardından ise Türkiye'nin ikinci 3 aylık döneminde bulunduğu "OHAL", "Saat farkı" takip etti. "Nasıl yapılır?" aramalarnda ise "Slime", "KPSS başvurusu", "Tanka nasıl çıkılır?", "Orkide bakımı", "Cirit nasıl oynanır?" ve "Migren tedavisi" konuları en çok arananlar arasında yer aldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *