Google Earth uzaya çıkmayı mümkün kılacak!

Dünya çapında binlerce kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılan Google Earth, sanal gerçeklik teknolojisini kullandığı Google Earth VR kullanıcıların hizmetine sundu.

Dünya çapında gezinme olanağı sunan ve özel bir yazılım olan Google Earth bünyenine yeni eklediği sanal gerçeklik versyonu ile HTC Vive’da kullanıcılara ücretsiz kullanım özelliği sunuyor. Bu sayede dünyada yeniden restore edilen kültürel miraları ve yapıtlatı en ince ayrıntılarına kadar inceleme şansı bulunabiliyor. Bu özel uygulama için çalışmalar bir süre önce start almıştı.

Uygulama, Google’ın Cardboard ve Daydream için hazırladığı Street View uygulamasıyla birçok benzerlik taşıyor. Fakat Street View’de 360 derece kameraların çektiği fotoğraflarla oluşturulan küreler dizi halinde gösterilirken, Google Earth VR kullanıcıları çok daha rahat hareket ederek gezinti yapabiliyor. Hatta Google Earth VR uygulaması sayesinde program kullanıcıları seçtikleri bir kentin üzerinde kuş misali uçabiliyor, hatta dünyayı uzaya çıkarak izleyebiliyorlar.

Kullanıcılar tarafından heyecanla beklenen Earth VR uygulaması henüz sadece HTC Vive’da yer alsa da, diğer platformlarda da kullanılması için gerekli çalışmalar yapılıyor. Uygulama, şirketin diğer sanal gerçeklik girişimleriyle de açık bağlantılar taşıyor. 
HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *