Google erişim problemi Türkiye'de neden yaşandı?

Dev arama motoru GOOGLE ve GOOGLE ağ servislerine bağlı bağlantılar tamamen kilitlendi, durma noktasına geldi. Erişim hızı düşen google bu hatayı neden yaşadı?

İnternetin efendisi olarak tabir edilen Google bugün gün içinde belirli aralıklarla büyük yavaşlamalar yaşadı. Bugün saat 15:00'dan sonra başlayan yavaşlama gün boyu artan ve azalan düzeyde devam etti. Tabi ki bu durumdan internetin diğer devleride nasibini aldı. Bunlar; Google Dökümanlar, Analytics, Gmail ve Dünyanın en büyük video portalı olan YouTube...

Yaşanan bu aksilik kısa sürede tüm sosyal medyayı kasıp kavurdu. Sosyal medyada hızlıca yayılan bu gelişme Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın google içerik arşivlemesini sağlayan Web Cache servisine ''İDARİ TEDBİR'' getirdiği ortaya çıktı.

Hatanın en belirgin kaynağı olarak “webcache'' cachleme servis adresine uygulanan güvenlik kararının daha önce ceza almış ve erişimi yasaklanmış bir siteye girmiş olabileceğinden kaynaklandığı belirtiliyor. Karara neden olan sayfa çok sayıda kişi tarafından araştırılmasına rağmen kesin bir adres verilmiş durumda değil. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *