Google Maps harika tasarımı ile yenilendi! İşte özellikleri…

Google Maps’in görüntüsü tam anlamıyla değiştirildi. Tasarımda sadeliği ve kullanım kolaylığının ön planda olduğu yeni tasarımı Google kullanıcılarına oldukça faydalı olacak. Google Maps’in yeni görünümüne adeta hafif bir makyaj uygulanmış gibi görünüyor.

En iyi yol göstericiniz olan Google Maps’in yeni tasarımı milyonlarca kullanıcısına sunuldu. Sadeliğin ve açıklayıcılığın ön planda olması tercih edenlerinin hoşuna gidecek gibi görünüyor. Kullanımını daha kolay bir hale getirmek için arayüzü uğraşlar sonucunda yenilendi. Android ve iOS cihazlarda navigasyon görevi gören Google Maps 360 derecelik açısı ile de kullanıcılarının neredeyse sokak manzaralarını bile görmesine olanak sağlıyor.

Hastaneler, okullar, karayolları, cadde, sokakları hatta cafe veya barları bile bütün ana hatları ile daha güçlendirilmiş bir algoritmayla kullanıcılarına sunuyor. Bir önceki tasarımı ile kıyaslandığını renklerin daha da sadeleştiği, göz yormayan bir şekilde dizayn edildiği gözlemleniyor. Ayrıca yer isimlerinin daha okunabilir olması için de tipografyasına çeki düzen verilmiş.

Ziyaret ettiğiniz Google Maps’te ektiklik gördüğünüz yerleri belirtebileceğiniz bir sistem de kurulmuş. Eğer sıklıkla ziyaret ettiğiniz bir nokta hali hazırda Google haritalarda yer almıyor ise, bu yer üzerinde bir işaretçi bırakarak durumu bildirebilir, aynı şekilde belirtilen bilgilerin yanlış olduğunu görüyor iseniz bu bilgilerin düzenlenmesi için yine önerilerde bulunabilirsiniz. Yenilenen Google Maps artık daha güncel ve daha detaylı sonuçlar almanıza olanacak sağlayacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *