Google Maps ile artık aracınızı kolayca bulabileceksiniz

İnternet teknolojisinde ikon haline gelen Google haritalar özelliğine yeni getirdiği bir güncelleme ile kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Bu yeni güncelleme ile kullanıcılar araçlarını park ettikleri yeri belirleyebilecek.

Birçok sürücü gerek gün içerisindeki telaşları gerek ise park ederken dalgın olmaları sebebi ile otomobilini park ettiği yeri bulmakta zorlanmaktadır. Kullanıcılarına bu konuda yardımcı olmak amacıyla kolları sıvayan teknoloji devi Google haritalar uygulaması üzerinden yaptığı bir güncelleme ile aracını park ettiği yeri sıklıkla unutan kişilere yardımcı oluyor.

Uygulamayı kullanmak için uygulama üzerinde otomobil park edildiği anda, menüde yer alan 'park yerini kaydet' seçeneği ile aracın park edildiği yer kaydedilecek ve daha sonra araca geri dönmek istendiğinde uygulamanın kullanıcıyı yönlendirmesiyle otomobile ulaşılabilecek.

Ayrıca  Apple kullanıcıları bu özelliği uzun zamandır kullanıyor olmasına karşın Google Apple iOS 10 ile birlikte Apple Maps'e dahil ettiği özellik benzer bir kullanım sunuyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *