Google Maps’in yeni güncellemesi ile artık park yerleri de görüntülenecek

Dünya çapında birçok kullanıcıya sahip, Google Haritalar uygulamasının Android için yayınlanan son güncellemesi sayesinde bazı şehirlerde park yeri sorunu çözülecek. İlk etapta ABD’deki 25 şehirde aktif olacak olan özellik sayesinde şehrin genel park durumuna dair bilgi elde edilecek.

İletişim devi Google önceki araştırmalarında eski verileri kullanarak yerel mağazalardaki en yoğun zamanları hesaplamış ve bu bilgileri kullanıcıları ile paylaşmıştı. Bir dünya devi olan Google yetkilileri şimdi de elde edeceği verileri kullanıcıları iel paylaşarak gittikleri noktada park yeri bulup bulamayacağı konusunda fikir verileceğini kaydetti. Açıklamalara göre haritada belirtilecek olan park yerlerinin yoğunluğunluk durumuna göre de “Kolay”, “Orta” ve “Kısıtlı” gibi ifadelerle durum bildirimi yapılacak.

Kullanıcılar tarafından heyecanla beklenen Google Haritalar uygulamasının yeni güncellemesini henüz iOS tarafından kullanılamıyor ancak bu durum, Google’ın iOS cihaz sahiplerini unuttuğunu düşünmeyin. iOS uygulaması, panoya kopyalanan adresleri bir arama başlatıldığında otomatik olarak önerecek. Buna ek olarak, bazı popüler noktaların yoğunluğuna dair bilgiler de daha çok konum için sağlanacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *