Google Nexus yeni modeli ile isim değişikliğine gidiyor

Bugüne kadar görülmemiş bir değişikliğe imza atmaya hazırlanan Google Nexus akıllı telefonlar nasıl olacak bilgisi Android Central’ın haberinde yer aldı. Habere göre Google yeni akıllı telefonunda Nexus adını kullanmayacak.

Dünya devi Google yeni akıllı telefonunu Nexus adıyla piyasaya sunmayacak. Habere göre HTC tarafından üretilen Google telefonlar bundan böyle şirketin kendi marka isimlerini alacak. Değişiklik kararı ise yeni telefonun piyasaya çıkmasıyla belli olacak.

Google’ın yeni çıkacak iki telefonu için söylentiler gelmeye devam ediyor. Buna göre dünya devinin iki modelinin isimleri de Marlin ve Sailfish ismiyle piyasaya çıkacak. Artık telefonların arka yüzünde Nexus markasının yer alamayacağı iddialarının da yer aldığı sızıntılarda yeni akıllı telefonların arkasında büyük boy “G” logosunun olacağı da belirtiliyor.

Uzun bir süredir Nexus markasını meydana getirmek için oldukça fazla çaba sarfeden Google neden böyle bir karar aldı ve Nexus markasından vazgeçti bilinmez ama iki yeni akıllı telefonun 5 ve 5.5 inç olarak piyasaya çıkacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Ayrıca 4GB RAM ve 32GB depolama alanı bulunacağı belirtilen telefonların MicroSD kart desteği olacağı yönünde de söylentiler mevcut. 12 MP arka, 8 MP ön kamera ile gelmesi beklenen HTC Nexus Sailfish aynı zamanda beklentilere göre parmak izi sensörü derteği de sağlayacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *