Google Pixel 2'de stok sıkıntısı patlak verdi

Pixel 2 ve Pixel 2 XL ön siparişe sunuldu. Ancak stok sıkıntısı ile gündeme geldi. Özellikle bazı renk seçeneklerinin anlık olarak tükenmesi ve en erken gönderim tarihinin bir ay sonraya atılması, kullanıcıların canını epey sıktı.

Geçtiğimiz günlerde Google'ın tanıttığı yeni amiral gemisi modeli Google Pixel 2, şimdiden stok sıkıntısı çekmeye başladı. Google, HTC'yi büntesine katarak önemli bir adım atmıştı. Pixel isimli amiral gemisi modelinin sevkiyatında ciddi problemler yaşadı. Bu durumun temel sebebi ise Google'ın işin pazarlama kısmını profesyonel bir biçimde yürütememiş olmasıydı. Bu durumun görünen o ki Google Pixel 2'de de devam edeceği tahmin ediliyor.

Geçtiğimiz gün Google Pixel 2 gerçekleştirien özel bir etkinlikle dünyaya tanıtıldı. Yeni amiral gemisi modellerini tanıtmasının ardından ön siparişe sunuldu. Ancak ilk dakikalardan itibaren stok sıkıntısı ile gündeme düştü. Bazı renkler anlık olarak tükendiğinden ve en erken gönderim tarihi olarak 1 ay sonrasının belirtilmesi kullanıcıların moralini bozdu.

HTC'yi bünyesine katan Google, geçen senede yaşadığı stok sıkıntısını bu yılda yaşamaya başladı. Pixel 2 ile Pixel 2 XL modelinin Türkiye'de satışa sunulmayacağı düşünülüyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *