Google Türkiye’ye 10 milyon liralık yatırım yapıyor

Google Türkiye için 10 milyon liralık büyük proje hazırlığında. Projenin ayrıntıları ilgili makamlarla paylaşıldı. Çalışma için start verildi.

Google Türkiye için 10 milyon liralık projenin işbirliğini Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve İŞKUR ile paylaşarak “Dijital Atölye” ismini verdiği çalışması için start verdi. Google projeye 10 milyonluk bir bütçe ile giriyor. Bu projeyle yaratıcı fikir sahibi kişilerin fikirlerini işe dönüştürmesinin önü açılmış olacak. Dijital Atölye için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve İŞKUR ile yapılacak ortak çalışmada fikir sahibi kişilere destek verilmesi amaçlanıyor. Bu projede kullanılacak bütçe dijital dünyada yer almak isteyen herkese, özellikle de girişimcilere ve KOBİ’lere harcanacak.

Edinilen bilgilere göre Google öncelikle Dijital Atölye projesini Kayseyi, Samsun, Bursa, Gaziantep, Van, İzmir ve İstanbul’da uygulamaya koyacak. Bu illerdeki eğitimler aynı zamanda internet sitelerinden de takip edilebilecek. Bu arada İŞKUR ile özel bir çalışma kapsamında eğitimler mevcut programlara da eklenecek. Bu sayede programın yaygınlaşması sağlanacak. Amaç istihdama katkı sağlamak ve nitelikli elemanları iş dünyasına kazandırmak.

Google Türkiye Direktörü Bülent Hiçsönmez konuyla ilgili nüfusun teknolojiye adapte olduğunu Dijidal Atölye çalışmasının Türkiye’de istihdama katkı sağlayacağını bu projenin hayata geçirilmesinden dolayı büyük heyecan yaşadıklarını ve mutluluk duyduklarını belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *