Google ucuz uçak bileti hizmeti sunmaya hazırlanıyor

Dünya üzerinde internet devi olarak kabul edilen Google, seyahatlerinde uçak kullanmayı tercih edenler için yeni bir güncelleme getirdi. Google kullanıcıları ucuz uçak bileti bulmak için artık saatlerce bilet sitelerinde dolaşmayacak...

Yeni getirdiği güncellemesi ile Google Flight'ın uygulama alanını genişleten Google, artık ucuz bilet hizmeti de sunacak. Google tarafından yeni getirilen bu güncelleme ile e-posta yoluyla kullanıcılarına gönderdiği uyarılar ile en uygun uçak biletini bulmalarına olanak sağlayacak.

Kısaca özetlemek gerekirse Google Flights'a gelen yeni güncelleme ile Google aracılığı ile yapılan uçak bileti aramalarında belirli bir uçuş seçildiği takdirde bu yeni uygulama seçtiğiniz biletin fiyatının ne kadar süre ile sabit kalacağını ve ne kadar tasarruf ettiğinizi tahmini olarak size bildirecek. Uçuş seçilmemesi halinde ise Google, en ucuz uçuşları kullanıcı için belirleyip listeleyecek.

Örnek olarak kullanıcının takibinde olan ama henüz satın almadığı uçuş fiyatında bir artış olma durumu söz konusu ise Google e-posta aracılığı ile kullanıcısına uyarı gönderecek. Henüz aktif olmayan bu özelliğin önümüzdeki hafta güncellenmesi beklenmekte. İlk etapta mobil cihazlara gelecek özelliğin ilerleyen sürekte diğer cihazlarda da uygulanması bekleniyor.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *