Google WC bulma uygulaması ile umumi tuvaletlerin yerini gösterecek

Hindistan'da halkın tuvaletini sokağa yapma alışkanlığına el atan dünyanın teknoloji devi Google, artık umumi tuvaletlerin yerini gösterecek bir uygulama ile bu durumu değiştirmeye çalışacak.

Semt sokaklarında hem küçük hem de büyük tuvaletlerini yapma alışkanlığının yaygın olduğu Hindistan'da evlerin yüzde 70'inde WC bulunmuyor. Tuvalet ihtiyacını sokaklara yapan halk için ise bu durum oldukça olağan karşılanıyor. Peki toplum sağlığı için bu durum sakıncalı değil mi?

Sokağa yapılan tuvalet nedeniyle hastlalıkların yayılma riskinin yükselmesi riskine karşı dünyanın en büyük arama motoru Google, bu duruma bir çözüm bulmak için kolları sıvadı ve Hindistan'a özel bir uygulama geliştirdi. Hindistanlılara tuvaletin yerini gösteren WC bulma uygulaması ile kullanıcılar artık en yakınlarındaki umumi tuvaletin yerini öğrenebilecek. Bu sayede kullanıcıların tuvalet ihtiyacını sokaklara değil umimi tuvaletlere yapmaları teşvik edilecek.

Toplum sağlığı açısından oldukça sakıncalı bir durum olan sokaklara tuvalet yapma alışkanlığını ortadan kaldırmayı hedefleyen Google'ın WC bulma uygulaması Hindistan'a özel olarak geliştirildi ve kullanıcılar bulundukları yere ne yakın tuvaleti uygulama sayesinde bulabiliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *