Google'dan çalışan kadınları güçlendirmek adına 13 yeni emoji!

Milyonlarca kullanıcısı olan Google, bu sefer de çalışan kadınları temsilen yeni 13 emoji ortaya çıkardı. Mesleklerdeki eşitliği göstermek adına hem kadın hem de erkek çalışan emoji ifadeleri 2017 haziran ayında kullanılmaya başlanılacak.

Teknoloji dehası Google milyonlarca kullanıcısının memnuniyeti adına yeni bir özellik daha getiriyor. Hiçbir kâr amacı gütmeden sadece kullanıcılarını memnun etmek adına ve çalışmada kadın, erkek eşitliğini, kadınların gücünü temsilen yeni 13 çalışan kadın emojisi ortaya çıkardı. İş yerindeki cinsiyet eşitliğini vurgulamak isteyen Google'ın Unicode Konsorsiyumu yeni emojilerin oluşturulmasında kadınların hayatları boyunca, her meslekte önem bir rol oynadıklarını ve bunu yansıtmak amacıyla bu emojileri tasarladıklarını açıkladılar.

Emojilerin son senelerde popülaritesinin patlamasının en büyük nedenlerinden bir tanesi, sadece bir kesime değil her kesime hitap edecek emojilerin yaratılmasından dolayıdır. Mesela ırksal emojiler, hayvanları temsil eden emojiler, bebek emojileri, gelin emojileri, bayanlara özgü emoji, kutlama emojileri, dansçı emojileri... Şimdi ise aşçısından, doktoruna, öğretmeninden, kimyagerine kadar olan çalışan kadın emojilerinin kullanıma giriş tarihinin 2017 senesinin Haziran ayında gerçekleşmesi bekleniyor. Kadın çalışan emojilerinin ardından, erkek çalışan emojilerde tasarlanma aşamasındadır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *